7 patarimai norintiems išvengti galvos skausmo

7 patarimai norintiems išvengti galvos skausmo

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino, kas yra galvos skausmas. Vienus jis kankina dažniau, kitus – rečiau, tačiau vargu ar atsirastų bent vienas, kuris pasakytų, kad niekada su tuo nėra susidūręs. Kaip sau padėti?

Geriausias vaistas, savaime suprantama, yra profilaktika. Jei laikysitės šių rekomendacijų, galvos skausmą galėsite pamiršti ilgam.

Neleiskite nukristi cukraus lygiui kraujyje. Jo šokinėjimas – tai viena iš migrenos priežasčių. Valgykite reguliariai, maždaug kas keturias valandas. Geriausia rinktis vaisius, daržoves, neriebų jogurtą ir sūrį. Venkite baltos duonos, saldžių gėrimų ir saldainių.

Kontroliuokite suvartojamo kofeino kiekius. Kofeinas sutraukia aplink galvos smegenis esančias kraujagysles, todėl gali prasidėti migrena. Daugiau nei 3 puodeliai natūralios arba 5 puodeliai tirpios kavos per dieną sukels begales problemų. Pakeiskite kavą ar arbatą gėrimais be kofeino. Kartusis šokoladas, kaip visi žinome, naudingas širdžiai, tačiau tai taip pat ir vienas iš kofeino šaltinių, todėl piktnaudžiauti juo negalima.

Venkite maisto priedų. Natrio glutamatas (jo gausu tirpiose sriubose, mėsos konservuose ir daugelyje kitų produktų), aspartamas (cukraus pakaitas), tartrazinas (geltonas dažiklis, naudojamas gazuotiems gėrimams, marcipanams ir keksams), natrio benzoatas (jo yra šaldytose krevetėse, margarine, nealkoholiniuose gėrimuose ir saldumynuose) kai kuriais atvejais taip pat skatina migreną.

Pakelkite serotonino lygį. Tyrimai rodo, kad dėl migrenos kenčiančių žmonių kraujyje serotonino (malonumo ir gero miego hormono) lygis yra per žemas. Pakelti jį padeda ne tik šokoladas, bet ir visaverčiai baltymai (vištiena, kalakutiena, kiaušiniai, bananai, nešlifuoti ryžiai).

2 psl. »

Komentarai