Vaikų sveikatai gali pakenkti ir perdėtas tėvelių rūpestis

Darželis, mokykla, kiemas – vienur šalta, kitur siaučia virusai. Ar įmanoma apsaugoti savo vaikus nuo gripo ar peršalimo?

Vaistininkė Giedrė Parchomenko sako, kad slėptis nuo blogo oro ir virusų nereikia. Atvirkščiai, vaikams žiemą reikėtų kuo daugiau būti gryname ore.

Lepumas – ne į naudą

„Jei vaiko niekur neleisime nuogąstaudami, kad sušals, jo imunitetas tik silpnės. O jeigu dar ir aprengsime per šiltai, vaikas suprakaituos ir lengvai peršals. Dažnai visai be reikalo išsigąstame šalčių ir blogo oro, vengiame į lauką eiti lyjant ar sningant. Visgi kuo daugiau įvairiu oru būname lauke, tuo labiau stiprėja mūsų imuninė sistema. Nereikia bijoti jokio oro“, - sako „Norfos vaistinės“ vedėja G. Parchomenko.


Anot specialistės, kuo daugiau mes vaikus lepinsime, saugosime nuo aplinkos, tuo dažniau jie sirgs. „Į darželį ar mokyklą vaikus vesti vis vien reikia, tad būtina juos grūdinti: neapmūturiuoti, leisti daugiau būti gryname ore, darželiuose, mokyklose ir namuose dažniau vėdinti patalpas“, - pataria vaistininkė.

Nuo visko neapsaugosime

Specialistė primena, kad norint sirgti rečiau, labai svarbi bendra higiena, kuri turi reikšmės ir peršalimo ligų profilaktikai. Todėl darželyje rekomenduojama sterilizuoti bendrus žaislus, per kuriuos plinta įvairūs mikrobai.

„Nuo visų virusų vaikų neapsaugosime – mes visi kartais sergame ir tai yra natūralu. Darželis ar mokykla yra ta terpė, kur vaikai nesunkiai vienas nuo kito užsikrečia virusinėmis ligomis, todėl neišvengiamai jomis kartas nuo karto perserga praktiškai visi. Nė vieni tėveliai nuo to savo atžalų apsaugoti negali. Visiškai steriliai vaikų užauginti neįmanoma ir nereikia. Kol buvo maži, mano vaikai taip pat dažniau sirgdavo, o paaugę, sustiprėjus imunitetui, serga kur kas rečiau“, - sako G. Parchomenko.
 

» Rašyti komentarą