Susidūrusieji su onkologine liga kviečiami į nemokamus psichologinius ir mitybos seminarus

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmones į visoje Lietuvoje organizuojamus nemokamus seminaruos.  Seminarų ciklas apims tiek teorinius, tiek praktinius užsiėmimus psichologinėmis, mitybos ir fizinio aktyvumo temomis.
 
„Onkologinė liga žmogų užklumpa netikėtai ir nei vienas tam nesiruošia iš anksto, todėl šalia paskirto gydymo lydi gausybė naujos informacijos, emociniai išgyvenimai ir daug klausimų bei nežinomybės. Nereikia pamiršti ir daugybės mitų, kuriais apipintos onkologinės ligos. Siekiant padėti pacientams ir jų artimiesiems susitvarkyti su užplūdusiomis emocijomis, pagerinti jų psichologinę savijautą ir gyvenimo kokybę, sumažinti išgyvenamą distresą, pateikti mitybos ir fizinio aktyvumo rekomendacijas rudenį ir žiemą bus rengiami seminarai įvairiomis temomis“, – sakė bendrijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.
 
Ruduo prasidės dviem grupinių užsiėmimų ciklais. Nuo rugsėjo 6-osios kviečiami tie, kurie norėtų dalyvauti į prasmę orientuotuose psichoterapiniuose užsiėmimuose (iš viso vyks 10 užsiėmimų), o nuo rugsėjo 7-osios prasidės devynių užsiėmimų ciklas „Stresui – ne. Ramybei – taip!“. Užsiėmimų metu bus mokoma įvairių relaksacijos būdų, padedančių sumažinti stresą,  sąmoningo kvėpavimo pratimų, progresyvinės raumenų relaksacijos, vizualizacijos, sveiko mąstymo principų, taip pat bus skiriama laiko dailės ir šokio terapijai, biblioterapijai. Organizatoriai kviečia ir į įvairių temų vienos dienos seminarus rugsėjo mėnesį.

 
Seminarai vyks ne tik Vilniuje, bet ir Šiauliuose, Telšiuose, Alytuje, Kaune bei Klaipėdoje. Pirmieji džiaugsis šiauliečiai – rugsėjo 17 d. vyks praktinis dviejų temų seminaras „Ligos atsinaujinimo baimė ir kaip su ja tvarkytis” bei „Mitybos rekomendacijos onkologiniams ligoniams“, o spalio 1-ąją Telšių miesto gyventojai turės galimybę padiskutuoti apie psichologinius išgyvenimus ir mitybos iššūkius, sergant onkologine liga.
 
Dalyvavimas šiuose seminaruose yra nemokamas. Norint dalyvauti, reikalinga išankstinė registracija. Daugiau informacijos apie seminarus galima rasti interneto puslapyje www.kraujas.lt. Seminarų kalendorius yra nuolat pildomas ir jie vyks iki pat metų pabaigos.
 
Seminarus finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“.

» Rašyti komentarą