Skauda raumenis? Gal kaltas kompiuteris?

Po sunkios darbo dienos, kuomet visas aštuonias, o kartais ir daugiau valandų praleidžiame sėdėdami vienoje padėtyje prie kompiuterio, paskausta ne tik kojas ir rankas, bet ir nugarą. Nieko keisto: ilgalaikis sėdėjimas sutrikdo kraujotaką, susilpnina raumenis, o nuo to kenčia visas kūnas. Ilgainiui šis raumenų atrofavimosi procesas perauga į dideles problemas, kurias gali tekti spręsti ir su chirurgo pagalba. Kad taip nenutiktų, savo sveikata pradėkite rūpintis jau šiandien.

Jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio:

 

  • Bent vieną kartą per valandą padarykite 5 minučių pertrauką. Pertraukos metu ne tik atsitraukite nuo kompiuterio, kad pasidarytumėte kavos, bet ir atlikite kelis raumenų tempimo pratimus. Pakaks tiesiog kelis kartus gerai išsitiesti, iškeliant rankas į viršų ir stengiantis kuo labiau išsitempti. Taip pat šiek tiek pasukinėkite liemenį į šonus, kad dirbtų visi (kojų, nugaros, pilvo ir rankų) raumenys.
  • Prie kompiuterio stenkitės sėdėti tiesiai. Geros kėdės kainuoja ganėtinai brangiai, todėl daugumoje ofisų įrengtos darbo vietos nėra itin kokybiškos. Nepatogioje kėdėje žmogus nevalingai susikūprina, todėl po juosmeniu tiesiog pasikiškite pagalvėlę.
  • Jeigu sėdint jūsų rankų alkūnės neturi kur atsiremti, automatiškai apkraunama pečių sritis. Įsigykite specialias atramėles, kurios padės nuimti apkrovas ir paskirstys svorį.
  • Dažnai net nesusimąstome, kodėl smarkiai pavargsta kaklas, pečiai ir akys. Kaltas – monitoriaus ekranas. Pakelkite jį į tokį lygmenį, kad ekranas būtų tiesiai prieš jūsų akis. Tuomet dirbant kompiuteriu nereikės būti šiek tiek palenkus galvos ir nebus apsunkinama pečių sritis.
  • Susireguliuokite kėdės aukštį. Sėdint jūsų kojos turi būti patogioje padėtyje, kad nesikūprintumėte.
  • Jei jums dažnai skauda riešus, įsigykite specialią pagalvėlę. Dažniausiai rankų riešus pradeda skaudėti tuomet, kai sėdima netaisyklingoje padėtyje. Spausdinant klaviatūra, alkūnės neturėtų būti nusvirusios žemyn, kitaip tariant, linkis ties alkūne turi sudaryti 90 laipsnių kampą, kad rankos dalis nuo riešo iki alkūnės eitų visiškai horizontaliai.
  • Dirbant su nešiojamu kompiuteriu patariama įsigyti atskirą klaviatūrą, kad galėtumėte patogiai atsisėsti: rankos būtų tinkamoje padėtyje, o ekranas – akių lygyje.
  • Po darbo dienos būtinai skirkite laiko fiziniams pratimams. Jei nemėgstate sporto, pakaks tiesiog pasivaikščioti greitu ėjimu. Kraujotakai pagerinti pasimėgaukite masažu.
» Rašyti komentarą