Apie kitus gripo gydymo būdus

Gripas – tai liga, kuria iš esmės galima susirgti bet kuriuo metų laiku. Jeigu neturite nė menkiausio noro pakliūti į jos nagus, arba jau pakliuvote, tačiau nežinote, kaip greičiau išsikapstyti, siūlome keletą nemedikamentinių ir neįprastų būdų tai padaryti.

Bėgte į lovą, 3 l skysčių per dieną!

Gripo virusas labai klastingas – jis „įsikuria“ žmogaus organizmo audinių baltymuose. Kadangi ši „medžiaga“ sudaro didžiąją mūsų kūno dalį, be išimties nukenčia visi organai ir jų sistemos. Dėl šios priežasties ligos metu svarbu nepervargti, ilsėtis lovoje ir gerti daug šiltų skysčių: arbatų, nuovirų, kompotų, negazuoto mineralinio vandens. Pirma – skysčiai padės pašalinti toksinus (kuo jų daugiau, tuo virusui sudaroma palankesnė terpė). Na, o antra – jie reguliuoja organizmo šilumos apykaitos procesus.

Išmėginkite specialų gėrimą – jis padės pasiekti iš karto kelių tikslų: aprūpins vitaminais, palaikys širdį, pašalins toksinus, normalizuos temperatūrą ir „nužudys“ virusą. Sutrinkite 100 g spanguolių, pridėkite saują razinų, 2 valgomuosius šaukštus tarkuotos imbiero šaknies. Užpilkite litru verdančio vandens (galima į termosą) ir palikite nusistovėti pusvalandžiui. Gerkite su medumi.

Prisotinkite orą deguonies

Reguliariai vėdinkite patalpą, kurioje yra ligonis. Ši taisyklė gerai žinoma netgi vaikams, be to, ji labai efektyvi. Pirma – taip pašalinami virusai ir bakterijos, o antra – drėkinamas oras, tad sustiprėja imunitetas ir greičiau pasveikstama.

Taisyklingai kvėpuojant, neužspaudžiama nė viena organizmo ląstelė. Žmogus įsigudrino kvėpuoti tik krūtine, ir tai geruoju nesibaigia: organizmas gauna mažiau deguonies, o ligos metu labai svarbu, kad jo netrūktų, nes priešingu atveju tai gali baigtis bronchitu. Kas valandą ar pusantros darykite kvėpavimo pratimus, geriausia – gulimoje padėtyje. Kvėpuokite jums patogiu ritmu, svarbiausia, kad kvėpavimas būtų pilnas. Tokia gimnastika gerina kraujotaką, vadinasi, geriau išnešiojamos ir imuninės ląstelės.

Numuškite temperatūrą tik tada, kai ji pakyla virš 38,5 C


Net ir nedideli temperatūros pokyčiai gali padidinti kraujospūdį ar sukelti vėmimą. Tokiu atveju vartokite atitinkamus vaistus (jų sudėtyje yra paracetamolio, ibuprofeno). Visais kitais atvejais temperaturą mušti reikia tik tada, jeigu ji pakyla virš 38,5 laipsnio. Karščiavimas yra reikalingas – aukštoje temperatūroje virusas žūsta, todėl vasarą apie gripą mes pamirštame.

Numušti temperatūrą gali ir paprasčiausi bazilikai. Paruoškite iš jų arbatą. 1 šaukštą šviežių arba maltų bazilikų užpilkite stikline verdančio vandens. Po 15 minučių įdėkite citrinos ir medaus.

Jeigu nesate alergiški citrusiniams vaisiams, atskieskite 2–3 lašus citrinų aliejaus arbatiniu šaukšteliu spirito ir sumaišykite su stikline šilto vandens. Sudrėkinkite šiame tirpale servetėlę ir pašluostykite ja ligonio rankas, kojas, kaktą. Procedūra daroma du kartus per dieną. Aliejus turi būti kokybiškas, o vanduo – pirktinis, iš buteliuko. Vandenyje iš čiaupo gali būti daug chloro, o pigiame aliejuje – toksiškų medžiagų, galinčių pakenkti jūsų sveikatai.

Mažiname galvos skausmą

Galvos skausmas sergant gripu paprastai yra intoksikacijos pasekmė. Gulėti ir kentėti jo tikrai nereikia – vartokite mūsų jau anksčiau minėtus nesteroidinius preparatus (ir būtinai perskaitykite naudojimo instrukciją).

Stiprinkite imunitetą

Palaikykite savo imunitetą – tai padės greičiau pasveikti ir išvengti galimų komplikacijų. Valgykite daugiau žalių ir raudonų vaisių, vartokite imunomoduliatorius arba imunostimuliatorius.

Vaistų poveikis geresnis, jeigu organizme daug endorfinų. Jų gamybą stabdo blogos emocijos, gailestis sau. Transformuokite vieną emociją į kitą. Pamąstykite, kur „įsikūrė“ šis gailestis sau? Tarkime, kad jis yra ties krūtinkauliu. Įsižiūrėkite (perkeltine prasme), kaip jis atrodo (pavyzdžiui, kaip rudas negražus gniutulas). Tada pamąstykite, kaip galite jo atsikratyti: gal mėgstate degintis ant smėliuko, mėgautis jūra ir saule? Tada įsivaizduokite, kaip vanduo nuplauna šį rudą gniutulą.

Profilaktika

  • Prieš einant į lauką patartina pasitepti nosies gleivinę oksolino tepalu. Jeigu jo neturite, iš bėdos panosei tiks apelsinų aliejus (jeigu nesate alergiški).
  • Uždarose patalpose dėvėkite respiratorių, keiskite jį kas 2 valandas (arba namuose, jeigu juose yra ligonis), venkite žmonių gausiai lankomų vietų.
  • 1–2 kartus per dieną plaukite nosį druskos tirpalu, dažniau nusiplaukite rankas, vakarais 15 minučių pakaitinkite aromatinę lempą su citrusų arba pušų aliejais.
  • Išgerkite polivitaminų kursą, o rytą pradėkite nuo puodelio vandens su pusės citrinos sultimis (geriausia, kad darytumėte tai ko nors užkandę).
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Povilas
2012-05-03 13:09
Pirmas paveikslelis primena mano ryta. Atsikeli ir supranti, kad guli ant serveteliu... deja, ne snargliuotų...
Povilas
2012-05-03 13:07
Ryžas!!! D
Lina
2012-05-01 21:44
Kaip tik esu apsirgusi. Antibiotiku taip nesinori gerti...