5 būdai išsaugoti sveiką stuburą

Apie tai, kaip gera turėti sveiką stuburą, susimąstome tik tada, kai ima skaudėti. Be jo mes negalėtume nei sėstis už vairo, nei bėgioti ar vaikščioti (trumpai tariant, gyvenimas tikrai nebūtų visavertis). Pasirūpinti nugara reikia dar prieš pajuntant skausmus. Štai keli patarimai, kurie padės tai padaryti.

Žvalus rytas. Kelkitės iš lovos lėtai, be staigių judesių. Pasirąžykite, saldžiai nusižiovaukite, pasistiebkite ant pirštų galų ir ištieskite rankas aukštyn. Pasilankstykite į visas puses po kelis kartus. Būtų naudinga padaryti 15 minučių trukmės mankštelę. Sportas nugarai ypač reikalingas ir naudingas. Galite pradėti lankyti jogos pamokas arba užsiimti kuria kita sporto rūšimi.

Miegokite ant tinkamos lovos. Čiužinys turi būti lygus ir neįlinkti. Jeigu ant jo jaučiatės kaip hamake – vadinasi, reikia keisti. Pageidautina, kad pati lova būtų iš natūralių medžiagų, su lentelėmis po čiužiniu, kad laisvai cirkuliuotų oras.

Nenešiokite sunkumų. Išmokite taisyklingai kelti sunkius daiktus: sulenkite kojas per kelius, įtempkite pilvo raumenis ir pradėkite lėtai kelti, stipriai remdamiesi kojomis į grindis. Kadangi kojos už strėnas yra stipresnės, svoris turi tekti apatinėms galūnėms (ir visai nesvarbu, ar daiktas sveria 3, ar 30 kg).


Jeigu keliate visiškai lengvą daiktą (pavyzdžiui, nukritusį pieštuką), pasilenkite, šiek tiek sulenkite vieną kelį, kitą koją pastatykite už savęs. Keldami laikykitės stalo krašto arba kėdės.

Pailsinkite nugarą. Jeigu jaučiate diskomfortą, atsigulkite ant grindų, pakelkite kojas į viršų ir sulenkite per kelius taip, kad susidarytų 90 laipsnių kampas. Pabūkite tokioje padėtyje keletą minučių.

Meskite į šoną aukštakulnius. Tai tikras stuburo priešas. Aukšti kulnai papildomai apkrauna nugarą ir deformuoja laikyseną. Avėti tokią avalynę galima tik išimtinais atvejais, ir ne ilgiau kaip 2 valandas iš eilės. Optimalus ir stuburui žalos nedarantis kulniukų aukštis – 4 cm.

Taip pat stuburui labai naudingas vaikščiojimas, fizinė veikla ir subalansuota mityba. Būkite sveiki ir saugokite savo nugarą!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
egle
2012-10-09 16:24
ka veiki galnori susitiki su manim ir pasim
arturas
2012-10-09 16:22
ka tu?
jonas
2012-10-09 16:21
ka tu
egle
2012-09-29 11:15
labas
keli budai
2012-09-16 14:50
Poltavos Bišofitas, Step Forward įdėklai, kupresūros kilimėliai. Rašykite [email protected]