Septynios trumpo, bet naudingo miego taisyklės

Visiems mums puikiai žinoma, kad suaugusiam žmogui per parą reikia vidutiniškai 7–8 valandų miego. Deja, tokią prabangą sau galima leisti ne visada – pasitaiko dienų, o kartais net savaičių ar mėnesių, kai miegui galime skirti ne daugiau kaip po 4 ar 5 valandas.

Tikriausiai teko girdėti, kad neva kai kurie jogai gali nemiegoti iš viso. Savaime suprantama, pasiklausius tokių kalbų gali apimti pavydas. Napoleonas manė, kad miegas – tai blogas įprotis, tačiau jis taip pat buvo tik žmogus, ir jam poilsio, nors ir nedaug, vis dėlto reikėjo. O ar mums, paprastiems mirtingiesiems, galima kaip nors sutrumpinti miego trukmę?

Pasirodo, kad taip! Štai septyni punktai, kurie padės ne tik sumažinti miego poreikį, tačiau dar ir padarys jūsų poilsį gilesnį bei naudingesnį.

Relaksacija. Mokėti atsipalaiduoti yra labai svarbu – nuo šio sugebėjimo priklauso daugelis mūsų ypatybių, pavyzdžiui, geranoriškumas, optimizmas, atsparumas stresui, gebėjimas mokytis. Rytuose atsipalaidavimas iš viso laikomas šventumo ženklu. Tačiau į mistiką nesileiskime – išmokti atsipalaiduoti būtina tam, kad organizmas galėtų atsikratyti „šiukšlių“ – neigiamų emocijų, įspūdžių ir panašiai. Priešingu atveju miegas bus negilus ir ne toks naudingas, todėl jo reikės daugiau.

Aplinka. Svarbiausią vaidmenį atlieka mikroklimatas: per didelis karštis ar šaltis gali ženkliai padidinti miego poreikį. Net jeigu turite tam laiko, patikėkite – atsikėlę nesijausite gerai pailsėję. Įpraskite prieš eidami ilsėtis išsivėdinti kambarį, net jeigu jums atrodo, kad to nereikia. Žmogus geba prisitaikyti prie daugelio dalykų, todėl nebepastebi, kad patalpoje oras vis dėlto jau ne toks gaivus.


Mityba. Tai labai svarbus punktas. Vieni pataria valgyti ne vėliau kaip likus 2 valandoms prieš miegą, kiti – likus 5. Jeigu negalite atsisakyti vakarienės, 16 valadą valgykite troškintas daržoves, o 18 arba prieš pat miegą išgerkite šilto pieno su medumi, pankoliais ir muskatų riešutais. Pankoliai ir muskato riešutai – tai prieskoniai, kurie ne tik padės atsipalaiduoti ir greitai užmigti, tačiau ir padarys miegą gilesnį. Ir apskritai – pienas  prieš naktį puikiai gelbsti tuos, kurie linkę vakarais užkandžiauti, o reguliariai naudojamas dar ir maitina nervų sistemą, todėl gerėja atmintis, gebėjimas mokytis, padidėja atsparumas stresui.

Eikite miegoti anksčiau. Idealiu atveju – 22:00. Valanda miego iki vidurnakčio lygi dviems valandoms miego kitu metu. Tą pačią tiesą patvirtina ir šiuolaikiniai mokslininkai, ir Vedų įrašai.

Dušas. Šiltas dušas prieš miegą būtinas ne tik tam, kad palaikytumėte asmens higieną, bet ir tam, kad galėtumėte geriau atsipalaiduoti. Rytais patartina praustis po vėsiu dušu, vakarais – po šiltu. Svarbiausia – nesupainioti.

Pamirškite migdomuosius. Net jeigu jus kankina nemiga ir jūs ilgai negalite užmigti, nesigriebkite chemijos. Visų kitų punktų užteks, kad miegas būtų malonus ir sveikas. Jums tereikia suimti save į rankas ir išbandyti viską, ką čia skaitėte.

Miegokite vieni. Net jeigu beprotiškai mylite savo antrąją pusę, miegoti geriau atskirai. Tai nereiškia, kad turite atsisakyti lytinių santykių, tačiau ilsėtis geriau ten, kur karaliauja tyla ir ramybė. Naminių gyvūnėlių draugiją naktį galite pamiršti – jūs nė neįsivaizduojate, kaip tai kenksminga.

Saldžių sapnų ir geros nuotaikos rytais!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Andrius
2012-06-20 12:43
Diana, pasakyk man ir as tave uzmigdytsiu kaip kudiki