Medikai bei psichologai savo pacientams jau ilgus šimtmečius rekomenduoja vykti pailsėti prie jūros. Harmoninga bangų mūša, pušų ošimas, švelnus smėlis, gaivus vėjas ir tarsi sulėtėjęs laikas stiprina fizinę bei dvasinę sveikatą. Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai vienareikšmiškai patvirtina ilgametę praktiką ir stebėjimus.
Reabilitacinis sanatorinis gydymas išpopuliarėjo dar XIX a. pradžioje kuomet medikai pradėjo ieškoti būdų padėti kenčiantiems nuo anuomet ypatingai plačiai išplitusios tuberkuliozės. Veiksmingų vaistų nebuvo, tačiau pastebėta, kad tyras ir gaivus oras, tinkamai subalansuota mityba bei poilsis teigiamai veikia sveikatą. Ilgainiui į sanatorijas atvykdavo ne tik kvėpavimo sistemos ligomis sergantieji, bet ir po sudėtingų operacijų, ilgo gydymo sveikstantieji, kenčiantys nuo didelio streso ar tiesiog norintys sustiprinti kūną bei pailsėti. Sanatorijos iškilo gražiausiuose Europos ir JAV kampeliuose, dažniausiai prie jūros arba kalnuose.
Gydomoji bangų, vėjo ir saulės galia
Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai rodo, kad jūros bangų mūša teigiamai veikia žmonių smegenis. Pastebima, kad jų veikla aprimsta, žmogus pasineria į ramią, palaimingą būseną, tampa lengviau sutelkti mintis ir priimti tinkamus sprendimus. Plūduriavimas jūros vandenyje mums taip pat į naudą - kūnas atsipalaiduoja, širdies darbas tampa lengvesnis ir tolygesnis, suaktyvėja kraujotaka, tad išlipę iš į krantą jaučiamės atjaunėję.
Gaivus pajūrio oras, kurio vos atvykę įkvepiame pilnus plaučius, yra prisotintas neigiamų jonų. Jie padeda efektyviau įsisavinti deguonį, būtent todėl daugelis žmonių teigia, kad prie jūros jiems lengviau kvėpuoti. Neigiami jonai taip pat subalansuoja seratonino, atsakingo už reakciją į stresą bei mūsų nuotaiką, koncentraciją kraujyje, tad pasivaikščiojimas pajūriu iškart pakelia nuotaiką. Daugeliui puikiai žinoma ir tai, kad pajūrio oras yra prisotintas skydliaukei būtino jodo. Skydliaukė - svarbus organas, kuris gamina organizmui būtinus hormonus.
Ilsintis prie jūros pasivaikščioti vertėtų ne tik paplūdimiu, bet ir šalia ošiančiuose pušynuose. Spygliuočiai išskiria fitoncitus - lakias medžiagas, kurios naikina bakterijas ir virusus, ramina mūsų nervinę sistemą, mažina nuovargį ir stresą.
Gulėjimas ant įkaitusio paplūdimio smėlio bei saikingas pasilepinimas saulės voniomis taip pat naudingas. Saulės spindulių poveikyje organizme susidaro vitaminas D, reguliuojantis mineralinių medžiagų apykaitą, saugantis nuo osteoporozės ir padedantis iš organizmo pašalinti žalingą šviną. Saulės šiluma veikia ir endokrininę sistemą - pastebima, kad būnant saulės atokaitoje organizmas išskiria daugiau laimės hormonais vadinamų endorfinų, tad jaučiamės pakiliai. Žinoma, labai svarbu nepamiršti apsauginių priemonių su SPF bei UVA filtrais, nesikaitinti perdėm ilgai ir saule mėgautis ankstėliau ryte arba gerokai po vidurdienio.
Sveikatos centras „Energetikas“ - pajūrio gamtos ir profesionalų rūpestis
Sveikatos centras „Energetikas“ - puiki vieta norintiems sustiprinti savo kūną ir dvasią. Centre dirbantys profesionalūs ir rūpestingi gydytojai suteiks išsamią konsultaciją, įvertins sveikatos būklę bei paskirs tinkamiausias sveikatinančias procedūras, rekomenduos mitybos, poilsio bei veiklos režimą.
„Energetikas“ siūlo įvairias sveikatos gerinimo programas bei procedūras. Sveikatos centre siūlomos hidroterapijos, kineziterapijos, fizioterapijos, ergoterapijos, psichoterapijos paslaugos. Galima pasimėgauti gydomuoju ar atpalaiduojančiu masažu, procedūromis su purvu, parafinu, panirti į perlinę vonią ar baseiną. Sveikatos centre įsikūręs SPA „Amber Palace“, tai arčiausiai Baltijos jūros esantis SPA Lietuvoje. Iki jūros vos 100 metrų!
Ilgametes sveikatinimo tradicijas puoselėjantis centras, įsikūręs ant Baltijos jūros kranto, Palangoje. Sveikatos centro „Energetikas“ specialistai prisimena Hipokrato pasakytą frazę: „pati gamta gydo“. Vos atvykus jus apgaubs ne tik darbuotojų, bet ir pačios gamtos rūpestis - užuosite ošiančio pušyno ir gaivios jūros kvapą, po savo kojomis pajusite šiugždantį smėlį, o saulė maloniai šildys odą.
Poilsis prie jūros - atgaiva ir kūnui, ir sielai
» Rašyti komentarą