Rastas alergenas, ypač pavojingas vaikams iki 12 metų

Medikai skambina pavojaus varpais: priemonės nuo peršalimo ir gripo, kurių sudėtyje yra ežiuolių, ne gydo, o kenkia vaikams (ypač tuo atveju, jeigu jie yra jaunesni nei 12 metų amžiaus arba labai smulkaus kūno sudėjimo). Esmė ta, kad  šis vaistinis augalas gali sukelti rimtą alerginę reakciją, kuri kai kuriais atvejais baigiasi itin liūdnai – anafilaksiniu šoku ir net mirtimi.


Dėl šios priežasties tokių vaistinių preparatų gamintojai turi įspėti pirkėjus apie gresiantį pavojų. Šalutinių poveikių sąraše būtina žymėti, kad priemonė su ežiuole gali sukelti bėrimą, dilgėlinę, pabrinkimus, kvėpavimo sutrikimus, astmos priepuolius ir anafilaksinį šoką. Vis dėlto vyresniems nei 12 metų vaikams ir suaugusiesiems bijoti nėra reikalo – kadangi jų kūno masė didesnė, rizikos, kad tokie vaistai sukels nepageidajamą poveikį, beveik nėra.

Šiuo metu svarstoma, kad reikia peržiūrėti tablečių ir lašų su ežiuolėmis vartojimo rekomendacijas vaikams nuo 6 iki 12 metų. Ekologinė aplinka ir taip nėra labai palanki, alergenų, su kuriais kasdien susiduriame, netrūksta, todėl būtina apsaugoti pačius mažiausius, kad tai nepakenktų jų augančiam organizmui.

» Rašyti komentarą