Populiariausi privačiose medicinos įstaigose - šeimos gydytojai

Daugiausiai besilankančių privačiose gydymo įstaigose lietuvių (55 %) per praėjusius trejus metus kreipėsi šeimos gydytojo apžiūrai, 31 % žmonių privačiai gydėsi pas ginekologus-akušerius, 19 % kreipėsi dėl akių ligų. Tokius duomenis atskleidė UAB „Kardiolita“ užsakymu atlikto viešosios nuomonės tyrimo rezultatai.

„Šeimos medicinos gydytojų populiarumą galima paaiškinti tuo, kad kai netikėtai sutrinka sveikata, yra būtina skubi pagalba, kurią ne visada įmanoma gauti valstybinėse gydymo įstaigose. 37 % žmonių patys įvardino, jog privačias gydyklas renkasi dėl operatyvumo – čia pas reikiamą gydytoją po registracijos galima patekti labai greitai“,–- sako Andrius Jonutis, privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Pasak A. Jonučio, pas šeimos gydytojus, pediatrus bei ginekologus privačiai dažniausiai gydosi vidutines pajamas gaunantys miestų gyventojai. Šeimos medicinos paslaugos yra nemokamos draustiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams, nes už jas moka ligonių kasa.

Tyrimas atskleidė, kad per metus 53 % žmonių privačiai savo sveikatos priežiūrai išleidžia iki 200 litų, 29 % – nuo 201 iki 500 litų, o 8 % privačiam gydymuisi per metus skiria didesnes nei 500 litų sumas. Šeimos išlaidos privačiai medicinai kiek didesnės. 41 % šeimų per metus išleidžia nuo 201 iki 500 litų, 26 % – iki 200 litų. Daugiau lėšų per metus privačiai šeimos sveikatos priežiūrai skiria 34 % šeimų.

„Stereotipas, jog gydytis privačiai yra labai brangu ir prieinama tik dideles pajamas gaunantiems žmonėms, nėra teisingas. Tai įrodo ne tik metinių išlaidų privačiai sveikatos priežiūrai rodikliai, bet ir faktas, jog tik 5 % besilankančių privačiose gydymo įstaigose turi draudimo bendrovės išduotus privataus sveikatos draudimo polisus“, – sako Andrius Jonutis.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ tyrimą atliko šių metų balandžio mėn. Omnibus metodu. Reprezentatyviame tyrime dalyvavo 1005 respondentai, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų.


Apie „Kardiolitą“:

1998 metais įkurta „Kardiolita“ yra viena didžiausių privačių medicinos įstaigų Lietuvoje ir Baltijos šalyse, po vienu stogu talpinanti polikliniką, ligoninę ir šeimos kliniką. „Kardiolita“ teikia visas medicinos paslaugas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio pacientams.

„Kardiolitoje“ pacientus konsultuoja ir gydo aukščiausios kvalifikacijos gydytojai specialistai, atstovaujantys daugiau kaip 45-ioms medicinos sritims ir turintys vidutiniškai 17–18 metų darbo patirtį. Tarp specialistų yra įvairių sričių chirurgų, anesteziologų, kardiologijos, kraujagyslių ligų, ortopedijos, ginekologijos, urologijos ir kitų savo sričių profesionalų. Iš viso įmonėje dirba 340 darbuotojų.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Jurgita Lukšytė
Marketingo vadovė
Privati ligoninė ir poliklinika „Kardiolita“
Tel. 8 620 23356
El. p. [email protected]
Pranešimą paskelbė Lina Venskaitytė, Nova media

» Rašyti komentarą