Pilates – treniruotė ne tik kūnui, bet ir sielai

Rytų kultūra į mūsų pasaulį atnešė šiek tiek kitokią nei įprasta sportinę mąstyseną. Kitaip tariant, iš jų perėmėme ne vien fizinio sporto praktiką, o galimybę sportuojant sujungti kūną ir sielą. Tačiau ir Europiečiai turi savų “kūno ir sielos” sporto rūšių, pavyzdžiui – Pilates.

Pilateso – kvėpavimo pratimų sistema, pavadinta jos autoriaus Joseph Pilates garbei, buvo sukurta I pasaulinio karo metu ir pirmiausia prigijo baleto mokyklose, vėliau ją pamėgo aktoriai, ir tik vėliau ji įsitvirtino paprastų žmonių kasdienybėje. Žmonių, kurie nori būti judrūs, gražūs ir sveiki.

8 pagrindiniai pilateso principai

 

  • Atsipalaidavimas
  • Koncentracija
  • Judesių koordinavimas
  • Pusiausvyros išlaikymas
  • Kvėpavimas
  • Grakštumas
  • Judėjimas nuo pilvo, nuo pagrindinių raumenų
  • Ištvermė


Veiksmingumas

Pilates sistema sukurta taip, kad dirbtų visi raumenys, tačiau kūnui nereikėtų intensyviai sportuoti, kitaip tariant, priversti kūną dirbti galima neeikvojant daug energijos, taigi iš esmės tai yra ne tik sportas, bet ir galimybė atsipalaiduoti. Pilates metu didelis dėmesys skiriamas judesių taisyklingumui. Priešingai, nei tarkim aerobikos metu, pilates atliekami pratimai praktiškai nepalieka galimybės pasitempti raumenis ir raiščius. Dėl savo pobūdžio pilates sistema puikiai tinka ir tiems, kurie dėl stuburo ar sąnarių skausmų dažniausiai vengia bet kokio sporto.

Svarbu tai, kad pilates metu į darbą įtraukiami “vidiniai” raumenys, kurių įprastai netreniruojame, todėl kūnas nuolatos tvirtėja ir kur kas sparčiau, nei tarkim aerobikos metu.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Nesvarbu
2012-06-20 21:45
Pakankamai galima gauti rezultatus figura judesu
nana
2012-02-02 19:13
Jaučiate rezultatą?
karamele
2012-01-31 20:42
tik aisku gal ne viska taisyklingai atliksite.
karamele
2012-01-31 20:42
galima ir internete rasti pratimu
Simukas
2012-01-31 20:37
Kadangi nemegstu aktyviai judeti, tai pilates man pats tas. Jau 5 metus uzsiimineju. Metus laiko lankiau treniruotes, paskui namie ta pati dariau