Nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio: kaip išvengti skausmų ir pagalba jiems atsiradus

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio

Praleisdami po kelias valandas kasdien prie kompiuterio: skaitydami el. laiškus, naršydami socialinius tinklus ar dalyvaudami ilgose nuotolinėse video konferencijose, rizikuojate patirti galvos, kaklo, pečių, rankų ir nugaros skausmus.

 

Teisingi išsiugdyti naudojimosi kompiuteriu įpročiai gali padėti ilgą laiką išvengti nemalonių simptomų kūne, tačiau nuolatinis sėdimas darbas neišvengiamai reikalauja ir papildomų sveikatos priežiūros priemonių. Patariame, kaip pasirūpinti kūno sveikata dirbantiems ar leidžiantiems laisvalaikį prie kompiuterio.

 

Patarimai, kaip išvengti ir sumažinti raumenų skausmus:

 

1. Pasirinkite tinkamą aukštį, kuriame laikote kompiuterį. Mokslininkai nustatė, kad laikant kompiuterį per žemai (ypač pasidėjus ant kelių) kaklo slanksteliai ir raumenys gali būti priversti per daug sulinkti į priekį, o tai gali sukelti raumenų, nervų, sausgyslių, raiščių ir stuburo diskų įtampą, ilgainiui net sužeidimus. Tyrimų metu nustatyta, kad raumeninė įtampa bei skausmai kaklo ir net pečių juostos srityje, sumažėja laikant kompiuterį teisingame aukštyje – ties veidu, truputį žemiau akių lygio.

 

2. Kas 15 minučių keiskite sėdėjimo pozą. Dirbantys prie kompiuterio turėtų pakeisti savo pozą kas 15 minučių – galima atsistoti ir vėl atsisėsti, perkelti kūno svorį, pasirąžyti ar trumpam pasimankštinti.

 

3. Naudokite vertikalią ergonomišką kompiuterio pelę. Ergonomiška pelė yra sukurta taip, kad atitiktų žmogaus kūną. Ji leidžia laikyti rankas – alkūnes, riešus ir pirštus, natūralioje padėtyje, dėl to rankos ilgiau nepavargsta, rečiau kamuoja raumenų skausmai.

 

4. Pailsinkite rankas ant kėdės porankių. Darydami pertraukas, nepamirškite atpalaiduoti visas rankų dalis, ypač dilbius – ramiai palaikykite juos nuleidę ant kėdės porankių.

 

5. Laikykite pečius nuleistus. Dirbant atsiranda įtampa ir kartais net nepastebime, kada pakeliame pečius, taip sukurdami papildomą įtampą nugaroje. Dažniau atpalaiduokite pečius ir stenkitės juos laikyti nuleistus.

 

6. Naudokite specialią pagalvėlę sėdėjimui. Gydytojai siūlo padėti specialią sėdėjimui skirtą pagalvę ant kėdės, kad išvengtumėte kryžkaulio skausmų, atsirandančių dėl ilgalaikio sėdimo darbo.

 

7. Naudokite specialius tepalus nuo raumenų skausmo. Jei vis dėlto to jaučiate, kad sėdėdami prie kompiuterio neišvengiate kaklo, nugaros ar kitų skausmų bei raumenų įtampos, specialūs preparatai gali sumažinti ar visai panaikinti šiuos skausmus. Pavyzdžiui, „Perskindol Active“ necheminis, sudėtyje turintis eterinių aliejų gelis arba purškalas, pasižymintis aromaterapiniu poveikiu – iš pradžių vėsina, o paskui maloniai šildo skaudamas vietas, suteikia atpalaidavimo pojūtį, todėl galima toliau dirbti prie kompiuterio nevaržant judesių ir pamiršus nemalonius skausmus.

» Rašyti komentarą