Moderniausias baseinas Lietuvoje duris turėtų atverti dar šiemet

Olimpinės Lietuvos plaukikės pergalės paskatinti, statybininkai, besidarbuojantys „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmuose Kaune, tikina, kad moderniausias Lietuvoje 50 m ilgio, 8 takelių baseinas duris lankytojams atvers dar šiemet.

Projekto, kurį administruoja VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra, vertė siekia 21 mln. Lt. Jis yra finansuojamas ES struktūrinių fondų, Vyriausybės ir Kauno miesto savivaldybės lėšomis. Iš ES Struktūrinių fondų projektui skirta 5 mln. Lt suma.

„Visi darbai sparčiai juda į priekį, blogiausia turbūt buvo tai, jog pastatas ne statomas iš naujo, bet buvo rekonstruojamas – užėmė šiek tiek daugiau laiko,“ – sako Vigimantas Abramavičius, Kauno miesto savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas.

Pasak projekto vykdytojų, didžiojo baseino vonios liejimo darbai buvo pats sudėtingiausias visos komplekso rekonstrukcijos etapas. Specialistai iš pradžių sumontavo vandens paruošimo, valymo ir filtravimo įrenginius.

Išmontavus senąjį baseiną, jo vietoje buvo paruoštas naujasis pagrindas su komunikacijomis. Tuomet prasidėjo baseino vonios liejimo darbai, kuriems buvo panaudota 55 tonos armatūros ir 450 kubinių metrų betono.

Šį darbų etapą statybininkai baigė liepą. Dabar specialistai ruošiasi hidroizoliaciniams bandymams. Po jų baseino vidus bus klojamas įvairių spalvų specialiomis apdailos plytelėmis. Galiausiai su modernia lazerine matavimo technika bus atliekami itin preciziški baseino ilgio ir pločio skaičiavimai.


„Tai bus tikrai gera treniruočių bazė, atitinkanti Europos standartus. Galiu pasakyti, kad viską darėm paprastai, bet ne prastai,“ – kalba p. Abramavičius.

Po rekonstrukcijos visas kompleksas neskaitant kultūrinės dalies bus suskirstytas į sportinę ir pramoginę zoną. Pastarojoje lankytojų lauks sūkurinės vonios, pirčių zona, nusileidimo į vandenį takelis.

„Na, po šio projekto baigties, manau, tikrai bus kur treniruoti ateities meilutytes ir titenius, tačiau norėtųsi, kad tokių projektų būtų daugiau, atnaujinta ne tik daugiau baseinų, bet ir kitoms sporto šakoms reikalingos erdvės,“ – kalba Giedrius Komičius, LVPA laikinai einantis Turizmo projektų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigas.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Sigita Varsackytė
Vyresnioji informavimo specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
Tel.: (85) 210 9091
[email protected]

» Rašyti komentarą