Mityba hemorojaus paūmėjimo metu

Jeigu jums dažnai paūmėja hemorojus, svarbiausia – pasirūpinti gera žarnyno veikla ir jokiu būdu neleisti, kad užkietėtų viduriai – priešingu atveju ir taip išsiplėtusios venos išbrinks dar labiau, o tuštinantis gali prasidėti kraujavimas. Kaip koreguoti savo mitybą?
 
Vartokite daugiau ląstelienos
 
Ląsteliena sugeria drėgmę, išbrinksta ir padeda suminkštinti išmatas, be to, ji naudinga ir žarnyno florai.
 
Ląstelienos galite gauti valgydami kruopas, ruginę duoną, šviežias daržoves bei vaisius. Ypač naudingi švieži abrikosai ir slyvos – šie vaisiai padeda net kai viduriai užkietėja itin stipriai (tačiau galima valgyti ir džiovintus)
 
Iš košių geriausiai tinka tamsios: avižinė, perlinė, grikių ir miežinė. Iš daržovių naudingiausi bus burokėliai, morkos, žiediniai kopūstai, brokoliai ir cukinijos.
 
Dar vienas geras ląstelienos šaltinis – sėlenos. Idealiu atveju jas reikėtų vartoti kasdien (galima maišyti į košes, sriubas, tyres, arba nuryti šaukštą užsigeriant vandeniu valgio metu).
 
Apie gėrimus
 
Kad išvengtumėte žarnyno veiklos sutrikimų, reikia vartoti daugiau skysčių. Jie reikalingi ir normaliai kraujotakai, padeda sumažinti kraujo klampumą – o tai taip pat svarbu, jeigu jus kamuoja hemorojus.
 
Kad apskaičiuotumėte minimalų per parą būtinų skysčių kiekį, padauginkite savo svorį iš 60 ml. Ypač naudinga bus išgerti stiklinę vėsaus vandens iš pat ryto, dar nevalgius – taip organizmas pasiruoš virškinimo procesams, pagerės žarnyno peristaltika, jis išsivalys greičiau. Patartina gerti negazuotą mineralinį vandenį, šviežiai spaustas vaisių ir daržovių sultis, rūgštaus pieno produktus (kefyrą, išrūgas, jogurtą – ypač jeigu šie produktai praturtinti bifido- ir laktobakterijomis).
 
O štai kisieliai, granatų sultys, stipri juodoji arbata ir kava gali tik dar labiau pabloginti situaciją, todėl jų geriau atsisakyti iš viso arba bent jau vartoti kaip galima mažiau. Alkoholiniai gėrimai yra draudžiami – jie beveik visada tampa hemorojaus paūmėjimo priežastimi.

 
Augalinių aliejų nauda
 
Išgerkite tuščiu skrandžiu valgomąjį šaukštą alyvuogių, linų sėmenų arba bet kurio kito augalinio aliejaus – tai padės sureguliuoti virškinamojo trakto veiklą geriau negu daugelis vaistų. Na, o jeigu dar ir sergate gastritu arba skrandžio opalige, aliejų vartojimas padės išspręsti kelias problemas vienu metu.
 
Jeigu gryno aliejaus vartojimas skelia jums šleikštulį, galite jį maišyti su rūgštaus pieno produktais ir išgerti prieš miegą – tai padės ryte lengviau išsivalyti žarnynui.
 
Organizmas jums būtinai padėkos ir tuo atveju, jeigu aliejumi pakeisite ir tradicinius salotų padažus ir užpilus (pavyzdžiui, grietinę ir majonezą).
 
Laikykitės grafiko
 
Jei norite išvengti hemorojaus paūmėjimo, įpratinkite savo organizmą laikytis režimo. Jeigu kasdien valgysite vienu ir tuo pačiu metu, virškinimo organai dirbs laikydamiesi grafiko (t.y. ryte, prieš pat pietus ir vakarienę išsiskirs reikiamų fermentų, būtinų maisto apdorojimui). Nereikalingų atliekų šalinimas taip pat nebebus chaotiškas ir nenuspėjamas.
 
Turintiems polinkį į hemorojų patartina maitintis kukliomis porcijomis, iki 5-6 kartų per dieną (tai sotesni pusryčiai, pietūs, vakarienė ir lengvesni užkandžiai – priešpiečiai, pavakariai. Prieš miegą galima išgerti stiklinę kefyro).
 
Pamirškite dietas
 
Stipriosios lyties atstovams tai gal ne taip aktualu, o štai moterims vidurių užkietėjimas – labai dažna baltymų dietos pasekmė. Šios dietos pagrindą sudaro mėsa, paukštiena ir žuvis – kitaip tariant, gyvūninės kilmės baltymai. Tokia mityba smarkiai apkrauna virškinimo sistemą ir provokuoja vidurių užkietėjimą.
 
Itin nepatartina laikytis ir ryžių dietos – šios kruopos kietina vidurius. Dėl tos pačios priežasties geriau pasisaugoti ir šviežių miltinių gaminių.

» Rašyti komentarą