10 maisto produktų greitesnei medžiagų apykaitai

Vienas iš pagrindinių veiksnių, neleidžiančių augti nereikalingiems kilogramams ir padedančių greitai atsikratyti antsvorio – greita medžiagų apykaita (metabolizmas). Vienus tuo apdovanojo pati gamta, kiti gi turi pasistengti patys. Medžiagų apykaitą pagreitinti galima ne tik sportuojant – ją greitina ir kai kurie maisto produktai.
 
10 medžiagų apykaitą greitinančių produktų:
 
1. Vanduo.  Vokietijos mokslininkai teigia, kad išgėrus 0,5 litro atsiranda galimybė padidinti medžiagų apykaitą 30 %. Net be mokslininkų išvadų aišku tai, kad vanduo daugeliu atvejų malšina apetitą ir ypač padeda nesupainioti alkio su troškuliu.  Be to, vanduo šalina iš organizmo toksinus. Taigi labai sveika ir medžiagų apykaitos pagreitinimui naudinga pradėti dieną didele stikline vandens.
 
2. Žalioji arbata. Mokslininkai nustatė, kad žaliosios arbatos ekstraktas pagreitina medžiagų apykaitą, kas gali būti didelė pagalba siekiant numesti svorio. Be to, dažnai minimas teigiamas žaliosios arbatos poveikis nuotaikai ir net vėžio prevencijai.
 
3. Sriuba. Būtent  sriuba padeda suvalgyti mažiau kaloringesnių pagrindinių patiekalų ir pagerina medžiagų apykaitą. Valgantieji sriubą tiesiog patenkina savo apetitą suvartodami mažesnį bendrą kalorijų kiekį.
 
4. Greipfrutai. Moksliniais tyrimais nustatytos unikalios greipfrutuose randamo vitamino C savybės, kurių dėka sumažinamas insulino kiekis, kas skatina svorio kritimą.  Pusė greipfruto prieš valgį gali išties padėti pagreitinti medžiagų apykaitą. Žinoma, vertėtų atsižvelgti, ar nesate alergiški šiam naudingų savybių turinčiam vaisiui.

 
5. Obuoliai ir kriaušės. Šie vaisiai gali patenkinti saldumynų poreikį su ženkliai mažesniu kalorijų kiekiu nei suvalgant pyrago gabalą ar šokoladą. Ir taip – visi vaisiai prisideda prie medžiagų apykaitos gerinimo.
 
6. Brokoliai. Brokoliai ne tik pasižymi itin dideliu kalcio kiekiu, bet taip pat turi jo įsisavinimą gerinančio vitamino C. Šie elementai svarbūs norint pagreitinti medžiagų apykaitą. Nekaloringi ir daug naudingų medžiagų turintys brokoliai taip pat gerina imunitetą.
 
7. Neriebus jogurtas. Pieno produktai yra itin naudingi siekiantiems numesti svorio žmonėms. Daug kalcio, baltymų ir virškinimui naudingų medžiagų bei mažai kalorijų turintis neriebus jogurtas  būtų puikus jūsų kasdienės mitybos produktas.
 
8. Kalakutiena. Daugybės mokslinių tyrimų metu įrodyta tai, kad baltymai yra itin svarbūs gerai medžiagų apykaitai ir riebalų masės mažinimui pakeičiant ją raumenų mase.  Kalakutiena (arba galima naudoti vištienos krūtinėlę)  gali būti išskirtinai naudingas produktas garantuojantis didelį baltymų kiekį ir palyginti nedaug kalorijų.
 
9. Avižiniai dribsniai. Tai itin sveikų angliavandenių šaltinis, padedantis mažinti cholesterolio kiekį ir turintis daug ląstelienos. Jeigu galite, rinkitės ne greito paruošimo avižinius dribsnius, o kruopas – jose išliks maksimalus naudingų medžiagų kiekis.
 
10. Aštrūs pipirai. Mokslinių tyrimų atskleistas faktas – aštrūs pipirai laikinai stimuliuoja kūną, skatindami išskirti daugiau streso hormonų ir pakeldami temperatūrą, dėl ko pagreitėja medžiagų apykaita.

» Rašyti komentarą