Kaip pakelti hemoglobino lygį?

Geležis mūsų organizmui yra gyvybiškai svarbi: jeigu jos trūksta, mus apima mieguistumas, nuovargis, jaučiamės suglebę. Būtent geležis padeda pernešti deguonį į mūsų organizmo ląsteles. Atlikus kraujo tyrimus, nesunku nustatyti jos lygį, tačiau jeigu keliauti į polikliniką neturite laiko ir noro, galite pasitikrinti ir namuose: pakelkite ranką ir lėtai skaičiuokite iki 15. Jeigu jos netempia žemyn, vadinasi, hemoglobino lygis yra normalus. Jeigu gi jis per žemas, gydytojai gali išrašyti geležies preparatų, tačiau tiesa ta, juos organizmas įsisavina labai sunkiai.


Norintiems pakelti hemoglobino lygį natūraliomis priemonėmis rekomenduojama valgyti tokius produktus:

  • Balti grybai. Geležies juose yra daugiausia. Savaime suprantama, būtų geriausia, jeigu turėtumėte galimybę patys jų pasirinkti. Pastaba: grybų reikėtų vengti vaikams ir garbaus amžiaus žmonėms.
  • Grikiai. Tai gana populiarus ir tikrai įperkamas produktas. Tokioje košėje išliks daugiau naudingųjų medžiagų, jeigu kruopas ne virsite, o užpilsite karštu vandeniu į termosą ir palaikysite keletą valandų. Tai labai patogu: vakare galima užsipilti, o ryte – valgyti jau paruoštus grikius.
  • Plautės – taip pat neblogas pasirinkimas. Jeigu šių vaistažolių dėsite į arbatas, jau po 10 dienų pakils ir hemoglobino lygis, ir nuotaika.
  • Kartusis šokoladas (ne mažiau kaip 75 %). Patinka ne visiems, tačiau taip pat gali šiek tiek pataisyti padėtį.
  • Jautienos kepenys. Svarbiausia jas skaniai paruošti. Jeigu patroškinsite jas su grietine ir svogūnais, išeis labai skanus ir naudingas patiekalas.
  • Skanus mišinys. Sumaišykite lygiomis dalimis maltus graikinius riešutus, džiovintus abrikosus ir slyvas, imbierą, truputį medaus ir citrinos pagal skonį. Tai jūsų organizmą aprūpins ne tik geležimi, bet ir daugybe vitaminų bei mikroelementų. Vartojant šį mišinį žiemą ir pavasarį, galima išvengti avitaminozės. Šis saldus gardėsis ypač patiks vaikams.


Jeigu įtrauksite šių produktų į savo racioną, dėl hemoglobino lygio problemų nekils. Skanaus!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
gelezine ledi :)))
2013-08-12 15:15
praktiskai nuo gimimo iki 30metu turejau mazakaraujyste, o valgiau mesa, kepenis, kaip liepe gyd, bet nieko gero,reikedavo dar ir gelezies papildu db mesos praktiskai nevalgau, gelezies papildu nevartoju, esu galima sakyti zaliavalge, bet kraujas geras.
ina
2013-04-08 15:41
suprantu, kad nevisi straipsniai gali bŪti geri. kAI KURIE (KAIP ŠIS) - kalba apie visai netikrus dalykus.
as
2013-04-08 12:57
Normalus straipsnis, nesuprantu ko cia taip pykti, surasyti sveiki produktai. Mesa gerai, bet ir apie ja rasoma visokiausiu negeru dalyku. Manau kiekvienas pasirenka pats.
to Liveta
2012-07-21 10:43
Čia ne mano nuomonė, o faktas - gyvulinės kilmės geležis įsisavinama geriau, nei augalinės.

Žmogus tai turi žinoti, jei turi problemų su mažakraujyste. O ar jis daugiau valgys mėsos, ar valgys daug įvairių daržovių, ar gers tabletes - jo pasirinkimo reikalas. Esmė - šiame straipsnyje normalios informacijos praktiškai 0.

Ir aš visada 'šiaušiuosi' kai žmonės dezinformuojami ir jiems plaunamos smegenys, ypač per 'veikatinčio' pobūdžio priemones.
Liveta
2012-07-17 13:00
ko čia šiauštis? Mėsa turi savų trūkumų. Vieni ją gali valgyti, kiti - ne. O dar kiti tiesiog neįperka. Žmonės ir taip valgo per daug mėsos, tad jeigu tamstai patinka ir reikia ž valgykite mėsą į sveikatą, bet neprimeskite savo nuomonės kitiems.