Kaip numesti svorio ir išsaugoti sveikatą?

XXI amžiaus fobija – užlipti ant svarstyklių ir pamatyti, kad priaugote svorio. Antsvoris – tai labiausiai paplitusi šių dienų problema. Moterys ir vyrai bet kokia kaina siekia sulieknėti, ir nori tai padaryti kuo greičiau, net nesusimąstydami, kad tokios greitos permainos gali pakenkti sveikatai. Ar tikrai tie 5–10 kilogramų taip baisiai kliudo, kad rizikuotumėte tuo, kas brangiausia – savo sveikata? Be to, nėra garantijos, kad nutirpę kilogramai negrįš su kaupu, todėl viską reikia daryti labai apgalvotai. Pamirškite klausimą „kaip greitai numesti svorio?“ ir siekite savo tikslo neskubėdami. To, ką sukaupėte per pusmetį ar kelerius metus, per 2–3 dienas neatsikratysite.

Pirmiausiai siūlome išsiaiškinti, dėl kokios priežasties norite numesti svorio, ir tik po to imtis atitinkamų priemonių.

Dažniausios antsvorio priežastys

 

  • Pasyvus gyvenimo būdas. Prisiminkite savo vaikystę: vos tik atšildavo oras, jūs negalėdavote nustygti vietoje ir verždavotės į lauką. Ten jūs greičiausiai nesėdėdavote ant suoliuko, o žaisdavote su kitais vaikais. Šiuolaikinis jaunimas auga jau kitaip. Retai galima pamatyti būrelį pyplių, kurie žaistų karą, slėpynes, kvadratą ar ką nors panašaus. O paauglių dar mažiau... Jie visą savo laisvalaikį praleidžia prie komoiuterio arba televizoriaus, žaisdami kompiuterinius žaidimus arba naršydami internete, pasinėrę į virtualų pasaulį. Nenuostabu, kad energija neišnaudojama, o riebaliukai kaupiasi. Ir tas pats pasakytina ne tik apie vaikus, bet ir suaugusiuosius.
  • Kaloringas maistas ir kenksmingi produktai. Atkreipkite dėmesį į savo racioną. Daugiausiai kalorijų turi majonezas ir padažai, dešros, dešrelės, duonos ir pyrago bei konditeriniai gaminiai, greito paruošimo maistas, gazuoti gėrimai ir panašiai.
  • Stresas. Jums atrodė, kad dėl stresinių situacijų žmonės netenka svorio? Teks jus nuvilti. Kiekvienas organizmas individualus, tad į stresines situacijas reaguoja skirtingai: vieni liesėja, kiti intensyviai priauga svorio.
  • Paveldimumas ir įvairios ligos. Apmaudu, bet šiuo atveju žmogus dažniausiai nieko negali pakeisti. Tačiau tai ne priežastis nuleisti rankas, nes išeitis yra visada.


Jeigu jau nusprendėte numesti svorio, neverta pulti naršyti internete ar vartyti žurnalų ir ieškoti pačios efektyviausios dietos. Ir, žinoma, nepatartina užkibti ant reklamos kabliuko ir gundytis greitus rezultatus žadančiomis tabletėmis, pleistriukais ir kitomis panašiomis priemonėmis. Tiesa ta, kad svoris turėtų būti metamas lėtai – tik taip galima išvengti nepageidaujamų pasekmių.

Išsirinkus kokią nors dietą, neretai tiesiog persistengiama, o po to stebimasi, iš kur atsirado gastritas, kodėl prasidėjo avitaminozė ir kitos panašios bėdos. Būkime sąžiningi patys sau: visa tai nutinka todėl, kad pamirštam, jog mums iš tiesų reikia ir baltymų, ir riebalų, ir angliavandenių. Žmogus, nusprendęs atsisakyti ko nors iš šių trijų grupių, daro žalą savo sveikatai. Riebalai būtini normaliai organizmo medžiagų apykaitai, be jų neįsisavinami vitaminai A ir E, praktiškai sustoja lytinių hormonų gamyba, greitai sensta oda, nukenčia kepenys. Baltymai reikalingi hormonų gamybai, regeneracijos procesams; jie kontroliuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Angliavandeniai maitina smegenis, yra atsakingi už žarnyno mikroflorą ir riebalų įsisavinimą.

Jeigu nusprendėte išbandyti reklamuojamą lieknėjimo produktą, reikia būti itin atsargiems. Taip, tiesa, jie gali duoti teigiamų rezultatų, tačiau neretai tik trumpalaikių, be to, sveikatai daro labai didelę žalą: sutrinka hormoninis fonas, kepenų, skrandžio, inkstų veikla, ir panašiai. Geriant tabletę, niekada negalima žinoti, kokių tai turės pasekmių.

Daugelis specialistų įsitikinę, kad per mėnesį saugu numesti ne daugiau kaip 5–7 kg (o dar geriau, kad tiek numestumėte per du ar net tris mėnesius).

Kas padeda sumažinti svorį?

 

  • Taisyklinga mityba 4–5 kartus per dieną. Žinoma, šiuo atveju reikės laikytis šiokios tokios dietos, kuri padėtų numesti svorio ir išsaugoti sveikatą. Dienos racione turėtų būti vaisių, daržovių, košių, galima įtraukti liesų rūgštaus pieno produktų. Turite gauti ir riebalų, ir baltymų, ir angliavandenių, tačiau labai kaloringų ir riebių patiekalų reikėtų vengti.
  • Reguliarus fizinis krūvis. Atminkite, kad judėjimas – tai gyvenimas, todėl pasirinkite sau tokį užsiėmimą, kuris jums patiktų. Yra žmonių, kuriems sportas nepriimtinas visiškai. Jeigu ir jūs priklausote tai pačiai kategorijai, tiesiog praleiskite daugiau laiko gryname ore, žaiskite su vaikais, draugais ir pažįstamais badmintoną, futbolą. Daugiau judėkite, tačiau nepersistenkite.
  • Visavertis miegas. Jis padeda atgauti jėgas ir energiją. Jeigu jus kankina nemiga, galite išgerti raminamosios žolelių arbatos, šilto pieno ir panašiai.
  • Problemiškų kūno vietų masažas. Jis gerina kraujotaką ir metabolizmą.
  • Gydomųjų žolelių vartojimas. Jos taip pat padeda sulieknėti, išvengti sveikatos problemų. Veiklieji vaistažolių komponentai teigiamai veikia visą organizmą, skatina medžiagų apykaitą, normalizuoja vidaus organų veiklą.


Fitoterapija – tai tik pagalbinė priemonė. Didžiausias dėmesys turėtų būti skiriams sveikam gyvenimo būdui.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Irena
2012-05-26 23:56
labai gera nuoroda Elena, ieskojau butent to, bet nieko neradau Aciu
Nesvarbu
2012-05-13 13:36
sveiki aš sveru 68kg o,amžus 14m.
ir pati nežinau kaip sulieknet per 30dienu
ar greičiau numesti,ir koja turu selulita........
kas galietu padet.
zuzana
2012-05-09 10:09
kai organizmui trūksta magnio - traukia raumenis, o kalio trūkumas kenkia širdžiai. Kalio labai daug netenkami prakaituodami.
Šių medžiagų būtina pavartoti papildomai, jei fizinis krūvis nemažas....