Maistas, kuris padeda sumažinti celiulito požymius

@ Shutterstock

Teigiama, kad daugiau nei 90 procentų moterų kenčia nuo celiulito – struktūrinių pasikeitimų poodiniame riebaliniame, kurie dažniausiai pažeidžia šlaunis, juosmenį, krūtinę, rankas. Tam tikrais atvejais, šis nemalonus reiškinys atsiranda ir vyrams – dažniausiai dėl hormoninių pakitimų. Šis sutrikimas turi net 4 skirtingas stadijas – nuo papildomų riebalų kaupimosi, iki visiško odos suragėjimo ir kietų guzelių susidarymo. Visiškai atsikratyti celiulito yra labai sunku – operacijos ir specialūs kremai yra brangios priemonės ir nebūtinai veiksmingos, tačiau yra keletas žingsnių, kurių patys galite imtis namie, norėdami kovoti su šia problema.

 

Visa laimė, kad yra tam tikri maisto produktai, kurie padeda mažinti celiulito požymius. Tad susipažinkite su jais:

 

  1. Šparagai. Šparagai yra daržovės, kuriose gausu folio rūgšties – kaip įrodyta, ji sumažina streso lygį ir padeda pagerinti nuotaiką. Ilgalaikis stresas gali padidinti riebalų kaupimąsi organizme, o šparagai kaip tik gali užkirsti kelią juntamam stresui. Šis nuostabus maistas taip pat pasižymi kraujotaką skatinančiomis savybėmis, kas irgi leidžia sumažinti celiulito požymius.

     

  2. Avokadai. Senstant oda tampa plonesnė ir ne tokia elastinga, o tai gali pabrėžti ir išryškinti celiulitą. Taigi viena iš daugelio celiulitą mažinančių maisto produktų ypatybė yra didelis nepakeičiamųjų riebalų rūgščių kiekis. Jos padeda išlaikyti odą stiprią, švelnią ir elastingą, o jų kaip tik gausu avokaduose.

     

  3. Bananai. Tikriausiai jau žinote, kad bananai yra puikus kalio šaltinis, tačiau galbūt nežinote, kad tai mineralas, kuris juos taip pat daro vienu iš geriausių maisto produktų, mažinančių celiulitą. Kalis padeda sumažinti organizme vandens susilaikymą, šitaip panaikindamas svarbią „apelsino žievelės“ atsiradimo odoje priežastį. Taip pat kalis veikia limfinę sistemą – pašalindamas iš jos toksinus ir kitas nepageidaujamas medžiagas.

     

  4. Uogos. Daugumoje uogų esantys antioksidantai aktyvina limfinės sistemos darbą, suskaidydami toksinus, kurie būtų nusėdę tam tikrose probleminėse kūno vietose, kuriose kaupiasi celiulitas. Uogose esantis vitaminas C taip pat padidina kolageno kiekį odoje, todėl ji tampa stipresnė ir standesnė, sumažėja celiulitas.

     

  5. Spanguolių sultys. Šios sultys, žinomos dėl savo sugebėjimo išvalyti limfinę sistemą, padeda atsikratyti celiulito.

     

  6. Tamsūs, lapiniai žalumynai. Antioksidantas, vadinamas liuteinu, daro šiuos žalumynus fantastiškais anticeliulitiniais maisto produktais. Tamsūs, lapiniai žalumynai taip pat gali padėti pagerinti kraujotaką.

     

  7. Imbieras. Imbierų valgymas yra dar vienas puikus būdas pagerinti kraujotaką, šitaip sumažinant celiulito požymius. Imbieras taip pat vaidina svarbų vaidmenį naikindamas toksinus ir darydamas limfinę sistemą stipresnę ir efektyvesnę.
     

  8. Riebi žuvis. Valgant riebias žuvis, tokias kaip: sardinės, skumbrė ir lašiša, oda išliks stipri ir elastinga, nes jose yra didelė omega-3 riebalų rūgščių koncentracija. Šios rūgštys taip pat kovoja su uždegimais, padeda kraujotakai ir stiprina limfinę sistemą.

     

  9. Papajos. Papajose gausu kalio, kuris sumažina vandens sulaikymą orgaznime ir padeda limfinei sistemai veikti efektyviau. Didelis šių vaisių sudėtyje esantis beta karotino kiekis taip pat padeda išvengti kūno audinių pažeidimo.

     

  10. Nesmulkinti grūdai. Tokie grūdai padeda virškinimo sistemos sklandžiam darbui, todėl iš organizmo greičiau šalinasi įvairūs toksinai – mažėja celiulito požymiai. Nesmulkinti grūdai taip pat yra svarbūs norint palaikyti sveiką širdies veiklą ir gerą kraujotaką.

     

Celiulitas skirstomas į keturias kategorijas:
 

  • Pirma kategorija nustatoma, kuomet kaupiasi šiek tiek daugiau riebalų vidinėje kojų pusėje, ant sėdmenų, juosmens.
     

  • Antra kategorija diagnozuojama, braukiant per odą iš apačios į viršų – susidaro nelygumai.
     

  • Trečia kategorija – pastebimas „apelsino žievelės“ efektas ir dideli riebaliniai guzai.
     

  • Ketvirta kategorija – odoje susidaro kietas audinys, kuriame daug įvairaus dydžio granuliuotų tvirtų guzelių.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Irena
2023-11-14 20:36
Tai įdomu sužinoti