Nuolatinio mieguistumo priežastys

Mūsų laikais sudėtinga rasti žmogų, kuris kasdien galėtų išsimiegoti tiek, kiek nori. Kartais poilsio trūksta dėl savaime suprantamų priežasčių – triukšmaujančių kaimynų, verkiančių vaikų ir panašiai. Tačiau jeigu miego norite nuolat, reikėtų išsiaiškinti, kodėl.

Mieguistumas turi keletą paprastų ir natūralių priežasčių, pavyzdžiui:

 

  • Patalpoje per tvanku, arba už lango – lietinga diena. Abiem atvejais sumažėja atmosferos slėgis, ir smegenys prasčiau aprūpinamos deguonimi.
  • Sotūs pietūs arba vakarienė. Kraujas suteka į skrandį, smegenys gauna mažiau deguonies.
  • Laiko juostų skirtumai.


Visais šiais atvejais problemos sprendimas paprastas: išeiti į lauką, šiek tiek pajudėti... Jeigu išvykstate į kitą šalį ir mieguistumas ima dėl laiko juostų skirtumo, teks keletą dienų pakentėti, kol jūsų organizmas prisitaikys. Na, o jeigu jums netinka nė vienas iš išvardintų variantų, mieguistumo priežasčių reikia ieškoti kitur.

Pirma priežastis: miego apnėja

Miego apnėja – tai trumpam miego metu sustojantis kvpavimas: žmogus knarkia, po to kelias sekundes nutyla, t. y. kvėpavimas sustoja. O tada vėl pasigirsta knarkimas. Toks miegas neleidžia kokybiškai pailsėti, todėl smegenys stengiasi atsigriebti dieną.

Kaip atpažinti: miego apnėją pirmiausiai turėtų pastebėti antroji pusė, kadangi pats sergantysis apie tai dažniausiai net nenutuokia. Jis naktimis pabunda po kelis kartus dėl oro trūkumo ir nesupranta, kas atsitiko, rytais jo arterinis kraujospūdis būna pakilęs.

Ką daryti: eikite pas somnologą. Nustatyti apnėjos priežastį padės polisomnografija.

Antra priežastis: skydliaukės problemos

Skydliaukės gaminami hormonai reguliuoja daugelį organizmo funkcijų: medžiagų apykaitos procesus, svorio augimą arba kritimą, tonuso palaikymą. Jeigu hormonų pagaminama nepakankamai, sulėtėja apykaitos procesai, apima mieguistumas.

Kaip atpažinti: padidėja nuovargis, pablogėja atmintis. Oda išsausėja, nagai pradeda lūžinėti, apetitas mažesnis, tačiau svoris padidėja. Galimi menstruacinio ciklo sutrikimai.

Ką daryti: pasikonsultuokite su endokrinologu ir išsitirkite skydliaukės hormonus.

Trečia priežastis: diabetas

Amerikos mokslininkų teigimu, žmonėms, kuriuos dieną kankina mieguistumas, reikėtų išsitirti, ar neserga cukriniu diabetu. Jeigu sutrinka gliukozės apykaita ir utilizacija, žmogų ima miegas (tiek padidėjus gliukozės lygiui kraujyje, tiek sumažėjus).

Kaip atpažinti: nuolat kankina troškulys, silpna, sausa burnoje, niežti odą, nukrinta arterinis kraujospūdis, dažnai svaigsta galva.

Ką daryti: pasikonsultuokite su endokrinologu ir išsitirkite kraują bei šlapimą.

Ketvirta priežastis: hipotonija

Jeigu smarkiai nukrinta arterinis kraujospūdis, galvos smegenys gauna mažiau kraujo ir deguonies, todėl apima mieguistumas.

Kaip atpažinti: nuolatinis silpnumas, vangumas, dažnai svaigsta galva, galimi jos skausmai.

Ką daryti: matuokite kraujospūdį skirtingu paros metu. Jeigu jis nuolat žemas – kreipkitės į savo terapeutą.

Penkta priežastis: anemija (mažakraujystė)

Kai organizmui trūksta geležies, sutrinka hemoglobino gamyba, todėl organai gauna mažiau deguonies. Smegenys pradeda „dusti“, apima mieguistumas.

Kaip atpažinti: silpnumas, galvos svaigimas, slenkantys plaukai, iškreipti skonio pojūčiai.

Ką daryti: išsitirkite kraują. Jeigu hemoglobino lygis per žemas – keliaukite pas terapeutą. Kad išsigydytumėte mažakraujystę, reikės pakoreguoti savo racioną ir gerti geležies papildus.

Šešta priežastis: depresija

Mieguistumas gali būti apsauginė organizmo reakcija į stresą. Smegenys nepajėgia susidoroti su išgyvenimais, todėl stengiasi apsisaugoti, ir mus apima mieguistumas. Jeigu išgyvenate ilgalaikį stresą, gali būti, kad miego norite būtent dėl to.

Ką daryti: pasistenkite suvokti problemą, kuri sukėlė stresą, ir ją išspręskite. Jeigu negalite to padaryti savarankiškai, kreipkitės pagalbos į psichologą.

Septinta priežastis: vaistai

Kai kurie vaistiniai preparatai pasižyi raminamuoju poveikiu, skatina mieguistumą. Tai trankvilizatoriai, senesnės kartos antihistaminai, vartojami alergijos gydymui.

Ką daryti: visada įdėmiai perskaitykite vaisto vartojimo instrukciją. Jeigu mieguistumą jums sukelia būtent vartojamas preparatas, paprašykite, kad gydytojas išrašytų kitą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Paulina
2018-12-02 19:18
Man energijos užtaisas ryte - avižinė košė su chia sėklom ir cinamonu ir papildas Q10. Tikrai padeda!