„Laimingu tampi dėka to, kad kažką atrandi,“ - emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo specialistas Rimvydas Židžiūnas

Jau dalinomės informacija apie labai įdomų ir naudingą požiūrio plėtimo seminarą „Gyvenimo pamokos: problemų nėra, yra tik augimas“, kurį ves ilgametę patirtį turintis bei itin charizmatiškas emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo specialistas Rimvydas Židžiūnas. Primename ir tai, kad šiandien yra paskutinė diena, kuomet galite laimėti pakvietimus į šį seminarą.

Rimvydas Židžiūnas – mokymų projektų „Social Games" įkūrėjas ir vadovas, asmeninio efektyvumo treneris, sukaupęs 16 metų mokymų vedimo ir asmeninio konsultavimo patirtį. Reiktų pabrėžti, kad Rimvydas yra praktikas, kuris visus savo sugebėjimus ir žinias realizuoja savo profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime – būtent todėl jo vedami seminarai suteikia itin daug naudos.

Kvieičame skaityti interviu su Rimvydu Židžiūnu.

Rimvydai, žinau, kad mokymus vedate, knygas rašote, remdamasis savo asmenine patirtimi. Ir tą darote jau 16 metų. Kas lėmė apsisprendimą dalintis savo žiniomis? Kodėl nepakanka pačiam jaustis laimingam? Iš kur atsiranda poreikis padėti kitiems, pasidalinti savo mintimis?

Rimvydas: Mokinti yra mano tikrasis pašaukimas. 1996 metais aš buvau išvykęs į užsienį studijuoti emocinio intelekto lavinimo metodikų ir norėjau jas mokinti Lietuvoje. Ten aš sutikau nuostabų mokytoją, kuris tiesiog įkūnijo mano giliausias svajones ir jo dėka aš patyriau ir suvokiau, kuo aš turiu užsiimti šiame gyvenime. Aš turiu mokinti dvasinį augimą skatinančias praktikas! Grįžęs į Lietuvą nuo 1997 metų iki dabar (16 metų) aš nepertraukiamai vedu mokymus ir kiekvienais metais vykstu, dažniausiai į užsienį, kelti savo kvalifikacijos. Aš pats nuolatos tobulėju ir augu, todėl visada yra kuo dalintis ir ką perduoti. Laimingas veikloje aš tapau tuo metu, kai radau savo tikrąjį pašaukimą.

Jūsų pozicija yra tokia, kad kiekvieno siekiamybė yra tapti laimingu žmogumi. Ar galima būti laimingam tik įprasminus savo karjeros siekį? Ar žmogus gali būti laimingas neturėdamas šeimos, artimų santykių?

Rimvydas: Už bet kokio žmogaus noro visada slypi vienas vienintelis: aš noriu būti laimingas. Bet ką reiškia būti laimingu, čia nėra vieno atsakymo. Visi žmonės yra absoliučiai unikalūs ir todėl kiek žmonių, tiek ir atsakymų į šį klausimą. Neįmanoma paimti kito receptą ir pagal jį tapti laimingu!

Laimė yra vidinė būsena, todėl jos negalima pasiekti veikiant tik išorėje. Ji negali būti tikslas, ji yra prasmė. Kuomet mes laimę darome tikslu, ji tampa laikina, nes ją pasiekus iškart atsiranda nerimastingi klausimai: ką dabar daryti, kaip ją išlaikyti. Laimė procesas, o ne objektas. Jeigu mes sustabdome upę, ji išnyksta, ji virsta ežeru ar pelke. Norintys pagauti laimę ir ją nulaikyti, gyvena nuolatiniame strese ir patiria įtampą jos siekdami ir bandydami ją išlaikyti. Štai todėl laimingu tampa žmogus ne tuomet kai kažką pasiekia, o tuomet kai jo vidiniame pasaulyje susideda jo unikali delionė iš jausmų, minčių, idėjų, pojūčių su užrašu „aš laimingas“. Kiekvieno mūsų viduje yra ta „dėlionė“, bet kaip vaikiškame
žaidime, išbarstyta ir sumaišyta. Mes stebime atskirus jos elementus, bet negalime jų sudėti į darnų piešinį. Naivu tikėtis, kad palankios aplinkybės ims ją ir sudės, tai galiu padaryti tik aš pats. Man reikia pažinti ir priimti savo talentus ir silpnybes, duotybes ir trūkumus, svajones ir vertybes, išmokti bendrauti su savo siela ir kūnu, tuomet to dėka ta „dėlionė“ viduje susidėlioja ir tai įvyksta.

Aš tai vadinu palaima, tiesos momentu, kuomet aš sužinau kaip aš turiu gyventi, kad būčiau laimingas ir jeigu aš noriu išlaikyti šį nuostabų jausmą, aš turiu taip ir gyventi.

Kuo skiriasi informacijos gavimas skaitant ir apsilankius seminare?

Rimvydas: Aš visuomet vadovavausi principu: tikras žinojimas apie gyvenimą yra žmonėse, o knygos - tik pasiūlymas apie tai pamąstyti ar to užsinorėti. Aš čia kalbu ne apie siaurą profesinį mokymą, o apie gyvenimo būdo mokslus.

Kam skirtas požiūrio plėtimo seminaras „Gyvenimo pamokos: problemų nėra, yra tik augimas“? Kokie žmonės čia turėtų apslankyti? Kokias problemas galima padėti sau išspręsti apsilankius būtent šiame seminare?

Rimvydas: Šiuo metu jau daugelis pradeda pripažinti, kad mūsų požiūris, įsitikinimai ir mąstymas įtakoja mūsų gyvenimo kokybę ir net sveikatą. Šis seminaras padeda pakeisti jau atgyvenusius ir niekam netinkančius požiūrius į naujus, kurie gerina ir harmonizuoja gyvenimą. Šio seminaro taikinys yra mūsų mąstymas apie problemas, juk pastebėkite kaip mes esame įpratę į viską žiūrėti per „problemų ir jų sprendimo“ akinius. Juk problema - tai visada kažkas negerai, o jos sprendimas, kai jį randu, irgi ne itin malonus, nes reikia veikti, dirbti ar kovoti. Žiūrint tokiu būdu į gyvenimą, tikrai
nemiela gyventi.


Seminaro metu siūlomas kitas sprendimas: nėra problemų, yra tik nuolatinis augimas! Norintiems sužinoti koks tai požiūris, visus kviečiu į seminarą. Smulkiau pasakoti nenoriu, nes tuomet seminaro dalyviai praras didelę dalį malonumo. Požiūrio praplėtimas yra panašus į mįslės atspėjimą, kuomet vidinės įžvalgos dėka viskas susidėlioja į darnų atsakymą. Seminaras skirtas visiems, kuriems įdomu tobulėti savo gyvenime.

Tikriausiai save galite pavadinti laimingu žmogumi. Ar tikrą laimę galima pasiekti tik dvasiškai, ar nieko blogo prisirišti prie mažų gyvenimo malonumų – plytelės šokolado ar viso kūno masažo?

Rimvydas: Kaip jau minėjau kiekvienas žmogus laimingu tampa savo unikaliu būdu, todėl tikrai tiek šokoladas, tiek masažas tam netrukdo. Laimingu tampi ne dėka to, kad tu kažko atsisakai, o dėka to kad kažką atrandi.

O dar truputis paprastesnių klausimų... Jeigu paprašyčiau išsirinkti 100 g bet ko, kas tai būtų? Pavyzdžiui, aš renkuosi 100 g turkiškų lukumo saldainių.

Rimvydas: Aš šiuo metu pasirinkčiau 100 g geros Pu-er arbatos, bet negarantuoju, kad tą patį rinkčiausi rytoj. (šypsosi)

Kokį filmą verta pamatyti?

Rimvydas: Aš manau, kad svarbu ne kokį filmą žiūri, o kaip jį žiūri. Aš mokindamasis psichologijos, praktikavausi pamatyti giliausias prasmes pačiuose primityviausiuose holivudo filmuose. Paskutinį kartą aš daug psichologinių atradimų įmačiau filme vaikams „Ralfas griovėjas.“

Jeigu galėtumėte išgerti kavos, arbatos ar sulčių ir paplepėti su bet kuriuo žmogumi (gyvu ar mirusiu), tai kas jis būtų?

Rimvydas: Sunku pasirinkti kažką vieną. Su šiuo metu gyvenančiais, aš turėjau garbės susitikti, o su gyvenusiais... Tikriausiai tai būtu Buda.

Palinkėkite, ko nors mūsų skaitytojams!

Rimvydas: Mane visuomet įkvepia pasakojimas apie nevilties apimtus žydus, kurie klausė Dievo:
- Koks yra geriausias visų laikų karvedys, kuris šiuo metu mums gali padėti laimėti kare?
Dievas nurodė paprastą batsiuvį. Išminčiai buvo nustebę:
- Jis juk neišsimokslinęs batsiuvys?
Dievas atsakė:
- Jeigu jis būtų karvedys, jis būtų geriausias.

Todėl visiems linkiu domėtis savimi, rasti ir patikėti savo pašaukimu, nepriklausomai nuo to kaip keistai jis neskambėtų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Amber Luke
2021-09-07 01:25
Kenny paskambino man ir pradėjo atsiprašyti, kad pabudo apmąstydamas viską, ką man padarė. Buvau labai sukrėstas, nes Kenny ne visada yra tas, kuriam nieko gaila, bet nuo to laiko jis tapo mylintis ir rūpestingas. Jei jums reikia panašios pagalbos, čia yra jo kontaktas .. SKAMBINTI/WHATSAPP/VIBER: +2348147400259 arba el. ([email protected])
Pranašas Jeremijas
2021-04-21 01:15
Ar jums reikia „Ex“ atgal? Meilės burtai, Prarastos meilės burtai, Skyrybų burtai, Vedybų burtai, Įpareigojantis burtas, Ištrinti buvusį meilužį, Jūs norite būti paaukštintas savo biure / Loterijos burtas, Varpos padidėjimas, Nėštumo problema ar Ar norite pinigų? Ar jums reikia darbo ir jie jums kelia stresą? ar nori keliauti ir turi sunkumų? Ar norite, kad jūsų vyras ar moteris jus abatytų?El. Paštas: [email protected]
Greitas atsakymas „WhatsApp“: +1405 267 4572