Ką daryti, jei kūną beria spuogeliais?

Dėl kokių priežasčių kūną išberia spuogeliais? Ką reikėtų daryti, jeigu norite, kad ši problema negadintų vasaros ir geros nuotaikos? Išsiaiškinkime.

Mityba

Jeigu pastebėjote ant kūno spuogelių, pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į savo racioną. Mėgstate riebų, keptą ir saldų maistą? Kuriam laikui atsisakykite tokių produktų ar bent jau apribokite jų suvartojamus kiekius, gerkite daugiau vandens. Taip pat derėtų mesti ir žalingus įpročius – tai pastebimai pagerins jūsų odos spalvą. Tiesa, rezultatų teks palaukti maždaug mėnesį, tačiau pakentėti tikrai verta.

Rūbai

Nenuostabu, kad dažniausiai spuogais kūnas išberiamas vasarą – šiuo metų laiku padidėja prakaitavimas, sudaromos palankios sąlygos uždegiminiams procesams. Pirmenybę reikėtų teikti natūraliems audiniams, leidžiantiems odai kvėpuoti. Nailoninius ir iš poliesterio pasiūtus apatinius drabužius geriau palikti rudeniui ar žiemai.

Palaidinės, marškiniai, suknelės ir apatiniai neturi būti ankšti, kadangi tokie rūbai trina odą ir pablogina kraujo cirkuliaciją, o tai gali baigtis ne tik spuogais, bet ir... celiulitu.


Reikia pastebėti ir tai, kad bėrimą gali sukelti ir netinkami skalbimo milteliai. Jeigu skalbiate apatinius, geriau rinkitės kuo natūralesnes priemones be kvapiklių ir kitų nereikalingų priedų, ir nepamirškite po to gerai išskalauti. Kaip skalbimo miltelių alternatyvą galite išmėginti, pavyzdžiui, muilo riešutus.

Šveitimas

Bent vieną kartą per savaitę reikėtų nutrinti apmirusias odos ląsteles šiurkščia kempine. Toks masažas pagerins kraujo cirkuliaciją ir pasitarnaus kaip puiki bėrimo profilaktikos priemonė.

Kitos gudrybės

Atsikratyti spuogų padeda kosmetika, kurios sudėtyje yra salicilo rūgšties. Ji pasižymi antiseptinėmis savybėmis, t. y. naikina žalingus mikroorganizmus. Geresnio efekto galima tikėtis naudojant specialių priemonių kompleksą – dušo gelį, losjoną ir tepalą.

Nepamirškite, kad odą reikia ne tik nušveisti, bet ir pakankamai drėkinti. Probleminiams plotams patartina rinktis lengvos ir neriebios tekstūros kremą arba aliejus, pasižyminčius gydomosiomis savybėmis (pavyzdžiui, arbatmedžių aliejų).

» Rašyti komentarą
» Komentarai
viktorija
2016-02-18 11:45
ką daryti kai vaiką isberia spuogeliais
Giedrė.
2012-09-02 17:23
Gal ir teisybė šičia aprašyta.
dragolish
2012-08-27 22:32
Mane visad vasarą labai išberia: veidą, kaklą . Nežinau ar tai gali turėt įtakos drabužiai, nes jie nesiglaudžia. Va maistas tai labai keičiasi nuo šaltojo periodo. O arbatmedžių aliejus tikrai šūstras, taip pat antiseptinėm savybėm pasižymi šaltalankių aliejus, bet jis siaubingai dažo