Hiperaktyvūs vaikai brandžiame amžiuje labiau rizikuoja tapti rūkaliais

Vaikai, kuriems diagnozuotas dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sindromas, sulaukę brandaus amžiaus rūko dvigubai dažniau nei tie, kurie jo neturi. Kanados mokslininkai iš Monrealio universiteto išsiaiškino, kad vaikai turi dvigubai didesnį polinkį į šį žalingą įprotį. Be to, tai taip pat paaiškina, kodėl rūkančioms mamoms dažniau gimsta vaikai su dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sutrikimu. Jis ir rūkymas iš dalies yra nulemti bendrų genetinių veiksnių.


Norėdami išsiaiškinti, kaip veikia genetiniai faktoriai, tyrėjai surinko 454 vaikų nuo 6 iki 12 metų amžiaus, kuriems diagnozuotas dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sutrikomas, taip pat jų tėvų, brolių ir seserų DNR pavyzdžius. Jie taip pat įvertino emocines ir elgesio problemas namuose ir mokykloje.

Paaiškėjo, kad iš 394 motinų 171 nėštumo metu rūkė, o surūkytų cigarečių skaičius darė tiesioginę įtaką tokiems vaikams. Jiems sunkiau spręsti užduotis, kuriose reikia koncentracijos, jie turi elgesio problemų. Tačiau autoriai pažymi, kad reikia nuodugnesnių tyrimų – tada bus galima pradėti kurit vaistus nuo šio sutrikimo.

» Rašyti komentarą