Nesurežisuoti vaikų atsakymai verčia susimąstyti (video)

Lietuvos vaikai – patyčių skatintojai ir aukos, vieni nelaimingiausių pasaulyje, tėvai skiria vaikams mažiau nei 10 minučių per dieną. Panašu, kad auginame liūdną kartą, tačiau viską galima po truputį keisti. Kampanija „Už aktyvias šeimas“ kviečia pradėti spręsti šias problemas nuo šeimų.

Asociacija „Lietuvos tėvų forumas“, organizacija Lietuvos šeimos centras, iniciatyva Šeimoms.lt, Daugiavaikių šeimų asociacija „MES“, VšĮ „Prieraišiosios tėvystės centras“, „Šeimos institutas“ bei nuotykių parkai UNO Parks inicijavo kampaniją „Už aktyvias šeimas“ norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į šeimų santykius ir laiką, praleistą kartu. Buvo pastebėta, kad dažnai tėvai užima savo vaikus būreliais, pramogomis, tačiau patys su vaikais šiomis veiklomis neužsiima.

LSMU Sveikatos psichologijos katedros lektorė dr. Jolita Jonynienė pastebi, kad iš šiuolaikinių tėvų tikimasi labai daug ir jie turi tapti supertėvais. Jie kopia karjeros laiptais, rūpinasi buitimi, auklėja vaikus. „Natūralu, kad laiko bendram laisvalaikiui lieka labai nedaug. Tėvai vaikui gali skirti vos kelias minutes, kurios dažniausiai būna paskirtos klausimams apie tai, kas nutiko mokykloje, kas nepavyko, ką veikė po pamokų“, - pastebi J. Jonynienė.Svarbu ne laiko kiekybė, bet kokybė

„Šeimos instituto“ direktorė Jolanta Ramonienė teigia, kad mato itin didelę problemą šeimų praleidžiamo laiko kokybėje. „Šeimos nariai negeba išklausyti vienas kito, suprasti ir tik tada siūlyti savo pagalbą. Vaikams būtina užsiimti tam tikromis veiklomis su tėvais ir jei klaustume vaikų, išgirstume, kad jiems reikia ne tik protingų pašnekesių ar pamokymų. Jie nori pramogauti, kvailioti, klysti kartu. Vaikams reikia matyti, kad tėvai nėra tobuli, kad jie klysta, kažko bijo, yra paprasti žmonės“, - sako J. Ramonienė.

Pašnekovė mano, kad ypač paaugliams yra svarbus tėvų vaidmuo ir bendri pokalbiai. Jų problematiškos, besiformuojančios asmenybės reikalauja palaikymo ir supratimo.  Ji kviečia tėvus nepalikti vaikų pramogauti ar užsiimti bet kokia veikla vieniems, bet tai daryti su jais kartu.

J. Jonynienė šeimoms siūlo planuotis bendras veiklas: „Dažniausiai rasti laiko bendram šeimos pasibuvimui nebūna taip sunku, kaip sau sakome, kad yra. Svarbu pradėti ir pasižadėti sau, kad bent pusdienis drauge savaitgalį - būtinas darbas tarp visų kitų.“Žymios šeimos neliko abejingos kampanijai

Žymios šeimos pramogaudamos Vilniaus nuotykių parke rodė pavyzdį, kad ir būnant labai užimtiems – savo šeimai ir vaikams rasti laiko yra būtina. Renata Voitechovskaja – Norvilienė su Deiviu Norvilu ir vaikais smagiai čiaužė lynais, įveikinėjo įvairias rungtis kartu. Prie jų prisidėjo Laura Imbrasienė su gausia šeimyna, taip pat Vaida Genytė, Jurga Šeduikytė ir Viktoras Diawara su šeimomis.

„Mane labai džiugina progos, kai galiu skirti savo šeimai daugiau laiko, kai nėra telefono ir niekas mums netrukdo. Mes labai mėgstame aktyviai leisti laiką, išvykti į sodybą, kur darbo visuomet yra kiekvienam“, - pasakojo Laura Imbrasienė apie savo šeimos pomėgius. Laidų vedėja mano, kad šeimai skirtas dėmesys yra labai svarbus, nes dažnai užsisukame savo darbų gausoje ir pamirštame, kad šeimai mūsų laiko taip pat reikia. Nesurežisuoti vaikų atsakymai

Iniciatyvą palaikančioms ir inicijavusioms organizacijoms priklausančios šeimos tapo kampanijos „Už aktyvias šeimas“ herojėmis. Nuotykių parke šeimos pramogavo kartu ir tapo puikiu šeimų pavyzdžiu, leidžiančiu laiką kartu. Vaikų nesurežisuoti atsakymai į klausimus apie šeimų laiką yra nuoširdūs, atviri, paprasti bei parodo, ko vaikai tikisi iš tėvų. Tėvams ir vaikams šie atsakymai bus staigmena, nes vaikai kalbėjosi atskirai nuo tėvų.

» Rašyti komentarą