Grietinės kaukės sausiems plaukams

Pasidaryti drėkinamąją plaukų kaukę namų sąlygomis nesunkiai gali bet kuri dailiosios lyties atstovė – visų pirma, tokios priemonės dažniausiai būna labai paprastos, o antra – reikalingų produktų yra kiekvienuose namuose (pradedant pačiu paprasčiausiu kefyru ir baigiant kaukėmis, kurioms reikia kelių sudedamųjų dalių).

Tiesa ta, kad dauguma moterų savo plaukų nedrėkina (jos apsiriboja pirktiniu balzamu arba iš viso tik šampūnu). Tačiau jeigu įdėmiau paskaitinėsite, kas rašoma ant tokių prekių pakuočių, suprasite, kad be naminių kaukių neišsiversite – priešingu atveju rizikuojate netekti savo didžiausios puošmenos. Kodėl?


Priežastis labai paprasta: pirktinių priemonių sudėtyje yra gana daug įvairių konservantų, kurie sveikatos plaukams tikrai neprideda. Drėkinamąsias kaukes reikėtų darytis nuolat, nepriklausomai nuo to, ar jūsų plaukai ilgi, ar trumpi, pažeisti smarkiai ar nelabai.

Tikėsite ar ne, bet plaukų grožį išsaugoti padeda... paprasčiausia grietinė. Tereikia trupučio laiko ir kantrybės, ir jūsų pastangos atsipirks su kaupu. Darykitės kaukes reguliariai, kadangi pavienės procedūros naudos neduos.

Kaukės sausiems plaukams:

 

  • Pirmas receptas. Iš grietinės, kiaušinio trynio, medaus ir žalios bulvės galima pasidaryti puikią kaukę sausiems plaukams. Nedidelę bulvę nuskuskite, smulkiai sutarkuokite, išspauskite sultis, sumaišykite jas su kiaušinio tryniu, 1 šaukštu medaus ir tokiu pat kiekiu grietinės. Šį mišinį tepkite ant plaukų ir galvos odos, pridenkite maistine plėvele ir apsukite storu rankšluosčiu. Po 20–25 minučių išplaukite su šiltu vandeniu ir šampūnu.
  • Antras receptas. Dar paprastesnė kaukė: 2 kiaušinių trynius sumaišykite su 2 valgomaisiais šaukštais grietinės, gerai išplakite, ištepkite plaukus ir galvos odą. Laikykite 15 minučių.
  • Trečias receptas. Grietinės ir varnalėšų kaukė ne tik maitina ir stiprina plaukus, bet taip pat ir padeda atsikratyti pleiskanų. 1 valgomąj šaukštą varnalėšų šaknų užpilkite stikline verdančio vandens ir palaikykite valandą, kad pritrauktų. Antpilą sumaišykite su grietine (3/4 stiklinės). Ištepkite švarius drėgnus plaukus ir palaukite 15 minučių. Išplaukite su šampūnu.
  • Ketvirtas receptas. Per daug minkštiems plaukams po vieną kartą kas antrą savaitę galima daryti tokią kaukę: į stiklainuką su rūgščia grietine įpilkite 1 šaukštą aliejaus. Plaukai išplaunami praėjus 1–2 valandoms.
     
» Rašyti komentarą
» Komentarai
liucija
2012-09-20 14:54
o jei as pas mane patys plaukai yra sausi taciau saknys greitai riebalojasi, ar galeciau sias kaukes naudoti tik per plauku ilgi nelieciant saknu? butu toks pat efektas?