Dilgėlės – viena iš paprasčiausių ir lengviausiai randamų priemonių, padedančių grąžinti plaukams grožį ir sveikatą: jos naikina pleiskanas, mažina galvos odos niežėjimą, skatina plaukų augimą, juos stiprina.
Kaip rinkti dilgėles. Džiovintų dilgėlių rasite pirkti bet kurioje vaistinėje, tačiau jei norite pasirūpinti jų atsargomis patys – rinkite nuo balandžio iki spalio. Nepamirškite su savimi pasiimti medvilninių pirštinių ir peilio. Nupjautos dilgėlės po kelių valandų nustos dilginti – tada galėsite nuskabyti lapelius ir juos susidžiovinti.
Šis tas apie dilgėlių sultis. Jas paprasta spausti sulčiaspaude. 2–3 šaukštus sulčių įtrinkite į plaukų šaknis (galite naudoti flakonėlį su dozatoriumi), apsukite galvą plėvele ir rankšluosčiu, o po valandos išskalaukite.
Plaukų stiprinimui tinka ir antpilas: užpilkite šviežius dilgėlių lapus stikline verdančio vandens, palikite pritraukti pusvalandį ar valandą, nukoškite ir išskalaukite plaukus po kiekvieno plovimo. Jei įmaišysite dar truputį obuolių acto, efektas bus geresnis.
Džiovintų dilgėlių antpilas: 3 šaukštus žaliavos užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens, palikite pritraukti 5–8 valandas, nukoškite. Suvilgykite vatos tamponą ir sudrėkinkite plaukų šaknis.
Kaip atsikratyti pleiskanų: pertrinkite smulkintuvu šviežių dilgėlių stiebus ir lapus, įtrinkite sultimis plaukų šaknis, po 10–15 minučių išskalaukite plaukus su vandeniu arba dilgėlių antpilu.
Svarbu žinoti:
- Dilgėlės tinka tik riebiems ir normaliems plaukams. Tiems, kurių plaukai sausi, šį augalą reikia vartoti atsargiai.
- Plaukų gydymui naudojamas kambario temperatūros antpilas.
- Dažyti ir šviesūs plaukai nuo dilgėlių gali pakeisti spalvą.
- Visos išvardintos priemonės įtrinamos į švarius ir šiek tiek drėgnus plaukus.
2020-02-15 20:53