Būdai, kaip greičiau atgaivinti pavargusias kojas

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
@ Shutterstock

Kojoms kasdien tenka didelis krūvis, todėl nenuostabu, kad jos pavargsta. Jos itin nukenčia po ilgos dienos biure ar visą dieną stovint – dėl sulėtėjusios kraujotakos atsiranda kojų skausmas, sunkumas, tinimas. Kaip greičiau atgaivinti pavargusias kojas ir vėl džiaugtis lengvumo pojūčiu? 

 

1) Labai svarbi profilaktika. Dėvėkite tik patogią avalynę ir drabužius, rytais vaikščiokite basi, o ilgesnėse kelionėse, dirbant stovimą bei sėdimą darbą, kompresinės pėdkelnės yra puiki išeitis. Jos padeda lengviau vykti kraujotakos procesams, mažina dėl sulėtėjusios kraujotakos patiriamų komplikacijų riziką, o vakare kojas mažiau skauda, jos ne tokios pavargusios ir ištinusios. Ilgai sėdint arba stovint reikia nepamiršti daryti pertraukėlių – vis pamankštinti sustingusius raumenis, pasivaikščioti.

 

2) Grįžę po sunkios dienos pasimėgaukite kontrastiniu dušu arba kontrastine vonele, po to kojas nusausinkite šiurkštesniu rankšluosčiu. Beje, vandens temperatūros skirtumai negali būti pernelyg dideli – pakanka šiltesnį vandenį kaitalioti su šaltesniu. Nuplautas kojas verta pamasažuoti mėgstamu kremu – taip ir sudrėkinsite odą, ir pajusite švelnaus masažo teikiamą naudą. 

 

3) Nepamirškite kojų bent kuriam laikui pakelti aukščiau širdies lygio – tokia poza padeda išsivaikščioti užsistovėjusiems skysčiams ir lengviau grįžti veniniam kraujui. Be to, galite taikyti priešingą kojų poilsio metodiką – visą dieną sėdėjus arba stovėjus, tikrai labai naudinga pasivaikščioti, paminti dviratį, paplaukioti baseine, o visą dieną vaikščiojus, priešingai, labai vertinga šiek tiek atsipūsti ir leisti kojoms pailsėti. 

 

4) Itin gerai nemalonius kraujotakos sutrikimų paskatinamus požymius (kojų skausmą, nuovargį, tinimą, pulsavimą, odos tempimą) malšina išoriškai vartojami vaistiniai preparatai su heparino natrio druska. Lioton 1000 gelis – būtent toks. Jis pasižymi kojas atgaivinančiu ir lengvumą suteikiančiu poveikiu, lengvai susigeria, netepa drabužių, be to, maloniai kvepia. Šio gelio sudėtyje yra ne tik teigiamai kojų nuovargį veikiančios heparino natrio druskos, bet ir puikių eterinių aliejų - karčiavaisių citrinmedžių apyvaisių eterinio aliejaus ir levandų eterinio aliejaus, kuriuose randama natūralių ir geromis savybėmis pasižyminčių komponentų (citralio, citronelolio, kumarino, d-limoneno, farnezolio, geraniolio ir linalolio). Patariama gelį vartoti du – tris kartus per parą, iš tūbelės išspaudžiant 3-10 cm preparato ir paskirstant ant pažeistų vietų arba taip, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas.  Dėl šio ir bet kokio kito vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai.

 

5) Pėdų vonelės – maloni procedūra, kuri gali patikti ir Jums. Kojų voneles galima papildyti eteriniais aliejais (rinkitės tik natūralius, o ne sintetinius gaminius, pavyzdžiui levandų, bergamočių, spygliuočių eterinius aliejus) arba įvairiomis vaistažolėmis, pavyzdžiui, mėtomis, melisomis, ramunėlėmis, dilgėlėmis, šalavijais, liepomis, čiobreliais ir kitais vaistiniais augalais. Kojų vonelę taip pat galima papildyti soda, jūros druska su pušų ekstraktu. Tokios vonelės tinkamos tik asmenims, neturintiems gretutinių ligų. Jomis mėgautis reikėtų apie 20 minučių – šiltas vanduo ir jame esantys augalų ekstraktai maloniai atgaivins pavargusias kojas ir pasijusite lengvesni, gyvybingesni, pilni jėgų naujiems darbams. 

 

6) Masažas sušaldytais ledo kubeliais gali patikti ne visiems, tačiau tai puiki priemonė, padedanti atgaivinti pavargusias kojas. Užšaldyti galima ir įvairių vaistinių augalų vandeninius nuovirus – puikiai tinka ramunėlės, šalavijai, melisos, dilgėlės, lakišius, žalioji arbata. Masažas ledukais itin gerai atgaivina karštomis vasaros dienomis. Dėl šio metodo verta pasitarti su savo gydytoju. Paklauskite jo ir apie tai, ar Jums tinkamos pėdų vonelės. 

 

7) Jei kojų skausmas, nuovargis, tinimas patiriami dažnai ir ne tik vakarais, tuomet reikėtų kreiptis į kraujagyslių chirurgą ir įsitikinti, ar nebūtinas chirurginis gydymas. Turint rimtų veninės kraujotakos sutrikimų, pėdų vonelių gali ir nepakakti, tad jei nerimaujate dėl savo kojų – jokiais būdais nedelskite ir kreipkitės į specialistą ir po išsamios apžiūros jis patars, kaip elgtis toliau. 

 

» Rašyti komentarą