Vilniuje duris atvėrė bendrovės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras. Tai yra pirmas tokio pobūdžio centras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje. Jame jau pradėtos teikti visos biotechnologinės farmacijos paslaugos – nuo užsakomųjų mokslinių ekspertizių iki bandomųjų preparatų gamybos ikiklinikiniams ir klinikiniams tyrimams. Šiuo metu bendrovė „Biotechpharma“ yra pasirašiusi beveik 38 mln. litų (11 mln. eurų) vertės preliminarių susitarimų biofarmacijos paslaugoms teikti keliems metams į priekį.
Į integruotame mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Santara“ įsikūrusį mokslinį-gamybinį centrą iš viso investuota 56 mln. litų, iš jų apie 38 mln. – Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras kartu su gamybine baze pastatyti ir įrengti vos per 14 mėnesių.
„Bendrovė „Biotechpharma“ idealiai atitinka Vyriausybės strategiją Lietuvoje vystyti žinių ekonomiką. Ne kartą deklaravome, kad Lietuva turi potencialo tapti Šiaurės ir Baltijos regionų aukštųjų technologijų centru. Ypač sėkminga šios bendrovės veikla yra dar vienas tvirtas žingsnis šio tikslo link. Džiaugiuosi, kad į tokių modernių mokslinių centrų atidarymus tenka važiuoti vis dažniau“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius, dalyvavęs „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro atidaryme.
Planuojama, kad centrui pradėjus veikti visu pajėgumu ženkliai išaugs bendrovės „Biotechpharma“ apyvarta, gerokai padidės ir eksporto apimtys, kadangi didžioji dalis užsakymų yra iš užsienio. Pagrindiniai šio centro paslaugų užsakovai – įvairaus dydžio tarptautinės biotechnologinės bei farmacijos bendrovės, universitetai ir kitos mokslo įstaigos.
„Naujasis mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras suteiks neabejotinų pranašumų tiek mūsų bendrovei, tiek ir Lietuvai konkuruojant biotechnologijų ir biofarmacijos srityse. Ne visos Vakarų Europos šalys gali pasigirti teikiančios kompleksines biofarmacijos paslaugas, todėl Lietuvos vardas, jau dabar siejamas su didele kompetencija ir patirtimi, bus dar garsiau girdimas tarptautinėje arenoje“, – centro atidarymo renginyje kalbėjo „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas prof. Vladas Algirdas Bumelis.
Pasak jo, vienu metu centre galima vykdyti 3–4 tiriamųjų vaistinių preparatų mokslinius tyrimus, produkcijos procesų kūrimą, optimizavimą bei vystymą. Per metus iš viso galima pagaminti iki 42 tiriamųjų vaistinių preparatų serijų.
Atidarytame moksliniame centre jau dirba 36 naujai įdarbinti aukštos kvalifikacijos mokslininkai, tyrėjai, įrenginių inžinieriai ir technikai. Pasak bendrovės „Biotechpharma“ valdybos pirmininko V. A. Bumelio, kitais metais planuojama įkurti beveik antra tiek darbo vietų Lietuvos mokslininkams ir biotechnologams.
„Lietuvos mokslininkai ir technologai itin vertinami dėl aukštos kompetencijos, turimų žinių, o toks centras yra puiki aplinka ir toliau stiprinti jų kvalifikaciją. Matome, kad užsakomųjų tyrimų poreikis kasmet auga, todėl ir ateityje stiprinsime savo komandą geriausiais savo srities specialistais“, – apie ateities planus pasakojo prof. V. A. Bumelis.
Bendrovė „Biotechpharma“, įkurta 2004 m., priklauso „Northway“ įmonių grupei. Bendrovėje šiuo metu dirba 46 darbuotojai.
Atidarytas „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras
» Rašyti komentarą