Problemos dėl vaisingumo: štai kokios priemonės gali padėti

@ Shutterstock

Visame pasaulyje apie 15 proc. porų turi problemų dėl vaisingumo. Nevaisinga pora laikoma tuomet, kai turėdama reguliarius lytinius santykius du ar tris kartus per savaitę, vienerių metų laikotarpyje nepastoja. Šeimos nevaisingumo priežastys gali būti dėl moters, vyro sveikatos sutrikimų arba abiejų negalėjimo turėti vaikų. Tačiau yra ir tariamo nevaisingumo atvejų, kai abu sutuoktiniai vaisingi, bet dėl savojo vaisingumo ypatumų ir jų nežinojimo nesusilaukia vaikų. Taigi kaip natūraliais metodais pagerinti savo vaisingumą, norint susilaukti atžalos? 

 

1. Mityba turi įtakos vaisingumui, nes ji veikia organizmo pH, o tai prisideda prie moters šlapimo takų ir makšties, ir prie vyro – lytinių organų, sveikatos. Jei ketinate pastoti, sumažinkite mielių bei glitimo vartojimą, nes jos skatina organizme infekcijų atsiradimą. 

 

2. Valgykite maistą, kuriame gausu antioksidantų. Ypač folio rūgštis ir cinkas, gali pagerinti vyrų ir moterų vaisingumą. Šie antioksidantai deaktyvuoja laisvuosius radikalus žmogaus kūne, kurie galėtų pakenkti spermos ir kiaušinių ląstelių kokybei. Vieno atlikto tyrimo metu, kuomet buvo stebimas jaunų vyrų vaisingumas, paaiškėjo, kad valgant po 75 g graikinių riešutų per dieną, pagerėja spermos kokybė. 

 

3. Valgykite sotesnius pusryčius. Gydytojai ištyrė, jog moterims suvartojant didžiąją dalį dienos kalorijų per pusryčius, insulino koncentracija kraujyje sumažėja 8 proc., o testosterono lygis net iki 50 proc. Aukštas abiejų šių veiksnių lygis gali prisidėti prie moters nevaisingumo. 

 

4. Venkite transriebalų (žmogaus sukurtų, dirbtinių cheminių reakcijų metu sukietintų riebalų). Daugiausiai jų yra greitame maiste, margarine ir konditerijos gaminiuose: sausainiuose, pyragaičiuose. Jie daro neigiamą poveikį sveikatai, įskaitant ir nėštumui bei vaisiaus vystymuisi. Stenkitės, kiek įmanoma, juos pakeisti natūraliais produktais ir riebalais. 

 

5. Skirkite pakankamai laiko kokybiškam poilsiui. Didėjant organizme streso lygiui, jūsų tikimybė pastoti mažėja. Taip nutinka dėl hormoninių pokyčių, kurie atsiranda patiriant nuolatinį stresą. 

 

6. Venkite kofeino. Kofeinas gali neigiamai paveikti moters vaisingumą. Mokslininkai nustatė, jog dailiosios lyties atstovės, kurios kasdien suvartoja daugiau kaip 500 mg kofeino, gali prailginti nevaisingo laikotarpio trukmę net iki 9,5 mėnesių. Didelis kofeino vartojimas prieš nėštumą taip pat susijęs su padidėjusia persileidimo rizika. 

 

7. Vartokite geležies papildus. Moterys, vartojančios geležies papildus ir neheminę geležį, gaunamą iš augalinio maisto, gali padidinti savo vaisingumą. Tyrimo metu, kuriame dalyvavo šeimos pagausėjimą planuojančios 438 moterys, nustatyta, kad geležies papildų vartojimas padidino galimybę pastoti net 40 proc. 

 

8. Venkite alkoholio. Vyrų sperma blogėja ir tampa nevaisinga dėl: rūkymo, alkoholio vartojimo, aplinkos ir maisto užterštumo. Taipogi moterims, vartojančioms daug alkoholio gali prireikti daugiau laiko, kad pastotų. Buvo atlikti tyrimai, jog 8 alkoholinio gėrimo vienetai per savaitę neretai sukelia visišką nevaisingumą, visgi kartais šie pakitimai yra grįžtami – pakeitus gyvenimo būdą į sveikesnį. 

 

9. Sportuoti yra sveika, tačiau jei ketinate susilaukti vaikų, nevartokite steroidinių papildų, ypač tų, kuriuose yra anabolinių steroidų. Ypač jie kenksmingi vyrams – gali visam laikui pakenkti spermos kokybei.

 

Straipsnio autorė: Laima Brazauskaitė.

» Rašyti komentarą