Ar reikia riboti riebalų kiekį vaikams?

@ Shutterstock

Dažnai mamos, norėdamos išvengti atžalos nutukimo ateityje, riboja duodamo maisto riebumą ar net visai neduoda daugiau riebalų turinčio maisto. Visgi pirmuosius dvejus gyvenimo metus riebalai vaiko mityboje yra ypač svarbūs, todėl vengti jų mažo vaiko maiste yra didelė klaida.
 

Riebalai vaiko mityboje yra būtini augimui ir nervų sistemos vystymuisi, jie sudaro du trečdalius vaiko galvos smegenų masės. Pirmaisiais dviem vaiko gyvenimo metais smegenų masė didėja sparčiausiai, todėl būtina užtikrinti pakankamą su maistu gaunamų riebalų kiekį. Ilgą laiką gaunat per mažai riebalų su maistu gali sutrikti vaiko smegenų vystymasis ir funkcija. Riebalai vaiko mityboje teikia didelę dalį vaikui reikalingos energijos, padeda įsisavinti riebaluose tirpius vitaminus.
 
Vaikas iki dvejų metų pusę savo dienos kalorijų turi gauti iš riebalų. Riebalų poreikiui patenkinti reikia rinktis pilno riebumo pieną, jogurtą, sūrį, riebią žuvį ir kitus produktus, ir tik vyresniam nei dvejų metų vaikui mažinti suvartojamų produktų riebumą ir po truputį sumažinti iš riebalų gaunamų kalorijų kiekį iki maždaug vieno trečdalio.

» Rašyti komentarą