5 įspėjamieji ženklai, kad geriate per daug kavos

Daugeliui mūsų, pasimėgavimas stiprios kavos puodeliu ryte, yra malonus ritualas, kuris padeda įgyti energijos rytui arba visai dienai. Kofeinas – labai stiprus stimuliatorius. Smegenyse jis blokuoja slopinančio neurotransmiterio (smegenų hormono), vadinamo adenozinu, funkciją, taip padidindamas smegenų aktyvumą ir kitų neuromediatorių, tokių kaip: norepinefrinas ir dopaminas, išsiskyrimą. Tai sumažina nuovargį ir priverčia jaustis žvaliau. Yra daugybė tyrimų, rodančių, kad kofeinas kuriam laikui gali sukelti pagerėjusią nuotaiką, pagreitėjusį reakcijos laiką, geresnę dėmesio koncentraciją.  Tačiau, per didelis suvartojamo kofeino kiekis, yra labai pavojingas sveikatai.

 

Požymiai, rodantys, kad vartojate per daug kavos:

 

 1.  Kyla rėmuo. Kava gali padidinti skrandžio rūgštingumą, o su ja kartu vartojamas pienas, taip pat pablogina situaciją.

   
 2. Atsiranda virškinimo sutrikimai. Kofeinas stimuliuoja virškinamąjį traktą, skatina greitesnę medžiagų apykaitą, o tai reiškia, kad suvartotas per didelis kofeino kiekis, gali sutrikdyti skrandį ir sukelti pykinimą ir (arba) viduriavimą.

   
 3. Jaučiamas nerimas. Jei jau kenčiate nuo nerimo, kofeinas gali jį pabloginti ir netgi sukelti panikos priepuolius, taip pat gali sukelti dirglumą, jeigu anksčiau buvote ramūs. Taip atsitinka todėl, kad kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, o didesnis jo kiekis gali sukelti nerimą ir nervingumą.

   
 4. Suprastėja miego kokybė. Stimuliuojantis kofeino poveikis gali pasireikšti per 15 minučių po jo suvartojimo, tačiau reikia maždaug šešių valandų, kad tik pusė suvartoto kofeino pasišalintų iš kūno – likusi dalis šalinasi daug ilgiau. Taigi geriant kavą vėlyvą popietę, gali būti sunku užmigti. Tyrimai parodė, kad dažnai vartojamas kofeinas, gali atitolinti natūralų kūno miego ritmą, taip pat sutrumpinti bendrą miego laiką ir, manoma, kad jo perteklius sumažina gilaus miego laiką.

   
 5. Padažnėja širdies ritmas ir pulsas. Jeigu jūsų širdis plaka kaip pašėlusi, taip gali būti dėl to, kad vartojate per daug kofeino, kuris yra stiprus stimuliatorius, veikiantis centrinę nervų sistemą. Padažnėjusį širdies ritmą gali sukelti ir daugelis kitų dalykų, tad rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją.
» Rašyti komentarą