4 patarimai, kaip sumažinti prakaitavimą

@ Shutterstock

Prakaitavimas yra kūno būdas reguliuoti savo temperatūrą. Kai karšta, mes gausiau prakaituojame, nes begaruojant drėgmė, t. y. prakaitas, vėsina. Prakaitavimas yra visiškai natūrali kasdienio gyvenimo dalis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms įvairiose socialinėse situacijose prakaitavimas gali būti nepageidaujamas, ypač jei jų prakaitas palieka pastebimas dėmes rūbuose.

 

Laimei yra keli būdai, kaip sumažinti prakaitavimą:

 

  1. Prieš miegą patepkite pažastis antiperspirantu. Antiperspirantai blokuoja prakaito latakus, kad prakaitas negalėtų patekti į odos paviršių. Prakaito liaukos vis tiek gamina prakaitą, tačiau jis negali pasiekti odos paviršiaus. Pavyzdžiui, dezodorantai netrukdo prakaituoti, o tik padeda užmaskuoti kvapą, kurį sukelia bakterijos, kai prakaituojame. Norėdami gauti geriausius antiperspiranto rezultatus, įsitikinkite, kad pažastys švarios ir sausos prieš jį naudojant. Iš pradžių patariama antiperspirantą naudoti naktį, prieš miegą. Taip yra todėl, nes jame esantiems ingredientams reikia laiko, kad susidarytų blokas virš prakaito latako, ir dauguma žmonių prakaituoja mažiau arba visai neprakaituoja naktį.

     
  2. Dėvėkite tik kvėpuojančios medžiagos rūbus. Geriausias būdas sumažinti prakaitavimą, yra pasirinkimas dėvėti lengvus, kvėpuojančius audinius, turinčius gerą ventiliaciją. Šviesesnės spalvos rūbai taip pat padeda atspindėti saulę, o ne ją sugerti, todėl balta spalva gali padėti vėsinti kūną ir tuo pačiu sumažinti išskiriamą prakaito kiekį.

     
  3. Venkite, skatinančių prakaitavimą, maisto produktų. Yra keli maisto pasirinkimo variantai, kurių reikėtų vengti, jei ruošiatės verslo pietums ar esate socialinėje situacijoje, kurioje nenorėtumėte prakaituoti. Jei norite mažiau prakaituoti, atsisakykite aštraus maisto. Žmogaus kūnas į aštrų maistą reaguoja taip pat, kaip ir į bet kokią kitą šilumą – jis stengiasi atvėsti, o tai sukelia prakaitavimą. Taip pat nepatartina naudoti produktus, kurių sudėtyje yra kofeino, nes jis stimuliuoja antinksčių veiklą ir verčia prakaituoti delnus, pėdas ir pažastis.

     
  4. Pasistenkite atsivėsinti. Prakaitavimas yra kūno būdas atsivėsinti. Taigi, būdami ir taip vėsūs, sumažinsite poreikį prakaituoti. Karštu oru gali būti išties efektyvu pasistatyti kambaryje ventiliatorių, įsirengti kondicionierių, taip pat įmerkti kojas į dubenį su šaltu vandeniu ir ledukais, suvalgyti ledų. Taip pat dienos metu, kuomet kaitina saulė, patariama kambaryje užleisti užuolaidas, žaliuzes, kad patalpa kuo mažiau prikaistų. Pabandykite kuo daugiau būti šešėlyje, jei esate lauke.

 

» Rašyti komentarą