Siekiantiems sulieknėti: patarimai padėsiantys atsikratyti nereikalingų kilogramų

Naujiems metams pamažu įsibėgėjant, laikas pildyti sau duotus pažadus. Galite nuspėti, kad vienas dažniausiai užsibrėžiamų naujų metų tikslų – numesti svorio. Tyrimai rodo, kad iš 10 dietos mėginančių laikytis žmonių, pavyksta tik 1. Neįtikėtina tiesa? Kad bereikalingomis dietomis nekvaršintumėte sau galvos, norime pasiūlyti keletą paprastų, tačiau labai veiksmingų priemonių padėsiančių numesti svorio.

 

Vartokite pakankamai skysčių

 

Nesvarbu ar diena vėsi ar karšta, organizmui niekada nepamaišo papildomi skysčiai. Dažnas troškulį painioja su alkio jausmu, ima užkandžiauti ir suvartoja galybę nereikalingų kalorijų. Pakankamas skysčių suvartojimas apsaugo nuo persivalgymo ir nereikalingo užkandžiavimo. Žinoma, svarbu rinktis tinkamus gėrimus – venkite gaiviųjų gėrimų pilnų cukraus ir vietoje jų rinkitės vandenį su citrina, žaliąją arbatą ar mineralinį vandenį.

 

Laikykitės dienos ritmo

 

Neretas galvoja, kad net ir šešios valandos miego per parą yra pakankamai, o maitintis kur papuola ir kuo papuola, taip pat normalu. Ir nors greitas, streso kupinas ir nepastovus gyvenimo ritmas yra šių dienų realybė – vertėtų sunerimti. 2013 metais „Nature Communications“ žurnalo skelbiamais duomenimis, miego trūkumą patiriantys žmonės yra linkę valgyti kaloringesnį maistą ir maitintis didesniais maisto kiekiais. Taip yra dėl to, kad smegenų dalis atsakinga už sotumo jausmą neveikia tinkamai, jei žmogus nėra pakankamai pailsėjęs. Jeigu norite jaustis pailsėję ir energingi, pasistenkite eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu kas dieną, o per parą patariama miegoti ne mažiau kaip 7-8 valandas.

 

Kitas svarbus aspektas – reguliarus, sveiko maisto suvartojimas. Nuolatos skubant ir lekiant sunku tinkamai maitintis, tačiau tai nepaprastai svarbu norint išlaikyti optimalų kūno svorį. Pasistenkite susiplanuoti kitos dienos ar net ir visos savaitės meniu iš anksto, pasiruoškite maistą diena prieš, į darbą įsidėkite sveikų užkandžių – morkos juostelių, obuolį, bananą ar pilna grūdžių trapučių.

 

Judėkite

 

Tyrimai rodo, kad daugiausia kalorijų žmogus sudegina sportuodamas ryte. Kad sportas netaptų nemaloniausia dienos dalimi, patariama rinktis tokią sporto šaką, kuri jums labiausiai patinka. Nesvarbu ar tai šiaurietiškas ėjimas, plaukiojimas baseine, svorių kilnojimas ar joga, svarbiausia, kad sportuojant, jaustumėtės motyvuotas, laimingas ir patenkintas savimi. Sportas ne tik gali padėti numesti svorio, tačiau ir gerina laikyseną, stiprina širdį, mažina stresą ir skatina laimės hormonų gamybą.

 

Taigi, naujiems metams prasidėjus, nepamirškite naujai užsibrėžtų tikslų, gerinkite sveikatą ir judėkite pirmyn.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Renata
2023-01-21 20:38
Noriu numest 10 kg