Kai kurie iš mūsų kasdien naudojamų indų gali kelti rimtą grėsmę sveikatai. Kokie gi iš jų yra saugūs naudoti, o kurių reikėtų atsikratyti?
Ekologai teigia: namų dulkės – tai priešas, kuris visada yra šalia. Tikriausiai jie teisūs – juk veikdamos slapčia jos provokuoja daugelį daugiau ar mažiau pavojingų ligų, o kai kurių žmonių gyvenimą paverčia tikru pragaru. Kaip įveikti šią problemą?
Kartais susidaro įspūdis, kad aplink mus – vien tik chemija. “O ką daryti? Namus valyti tai reikia” - pasakys didžioji dauguma žmonių. Tačiau ar tikrai namų tvarkyme būtinai turi dalyvauti chemija? Mes siūlome apsižvalgyti ir išbandyti natūralias priemones, kurios padeda tikrai ne prasčiau.
Augalija – tai žalieji Žemės plaučiai. Žmonės, gyvenantys miestuose ir besiilgintys gamtos, nori jos parsinešti į savo namus. Deja, ankštame bute ne visada užtenka vietos, todėl tenka gerai apmąstyti, kokių kambarinių augalų jums reikia labiausiai. Galima nušauti du zuikius vienu šūviu – išsirinkti ir gražią, ir naudingą kambario puošmeną.
Miesto gyventojai dažnai pasvajoja apie šviežias, savo rankomis užaugintas daržoves ar gardžiai kvepiančias prieskonines žoleles, tačiau neretai svajonės taip ir lieka neįgyvendintos, juk, atrodo, gyvenant daugiabutyje tokiems norams tiesiog nelemta išsipildyti. Ir vis dėl to...
Šalį jau bemaž mėnesį sukaustę šalčiai daugelį priverčia likti namuose. Baimindamiesi sužvarbti gyventojai vis daugiau laiko praleidžia įsitaisę šiltuose būstuose, kuriuose taip pat laiką mėgsta leisti maistinės kandys, tūnančios virtuvės spintelėse ir užkaboriuose.
Anglies monoksidą (CO) kraujo hemoglobinas pasisavina 210 kartų greičiau negu deguonį. Todėl esant net mažai monoksido koncentracijai ore, kraujas pasisavina ne deguonį, o būtent šiuos nuodus.
Didžiausi būriai graužikų į šiltesnes vietas patraukia rudenį. Visuomenėje gausu įvairių patarimų, kaip naikinti mus puolančius kenkėjus, bet ar jie visi teisingi ir saugūs? Kenkėjų kontrolės ekspertai neigia 6 klaidingiausius mitus apie graužikų kontrolę.
Kur dėti senas padangas? Ką iš jų galima padaryti? Daugelis iš mūsų apsiriboja tik tvorele arba sūpynėmis, o juk galimybių – begalės. Štai, pavyzdžiui, kad ir ši – pasidarykite originalų vazoną. Tikrai rasite, kur jį pastatyti!
Mikrobai, virusai ir bakterijos dažnai slepiasi tokiose vietose, apie kurias net nepagalvojame. Visi puikiai nuo vaikystės žinome, kad grįžus iš lauko būtina nusiplauti rankas, tačiau mes norime Jums atskleisti 5 pačias netikėčiausias vietas jūsų pačių namuose, kuriose kaupiasi neįtikėtini kiekiai mikrobų.
Kuo pakeisti odą ir kvėpavimo takus dirginančią buitinę chemiją? Atsakymo jums nepasufleruos nė viena reklama, tačiau nusiminti neverta – daugelį natūralių valomųjų priemonių jūs tikriausiai jau turite.
Pilna burna kimšti pyragus ar šokoladą nėra sveika, tačiau, ar kada susimąstėte, kad galime perdozuoti ir sveikų produktų? Jie gali būti toksiški, kaupti savyje pavojingas kancerogenines medžiagas, kurių nuplauti nepavyks.
Tikriausiai kiekvienas iš mūsų turi ir gali papasakoti savų gudrybių, padedančių palengvinti gyvenimą. Dalinamės keliomis iš jų. Kas žino – gal pravers ir jums?
Žmonės traukia į gamtą ar bent jau į kiemą pasikepti skanios ir sultingos mėsytės... Nors apie pavojus, kurių gali kilti iškylos metu, medikai įspėja kiekvienais metais, apsinuodijimų, nudegimų ir kitų panašių nelaimių vis dėlto nemažėja. Dėl šios priežasties siūlome atkreipti dėmesį į kelis patarimus, kurie padės išvengti nepageidaujamų neatsar...
Jei rūpinatės aplinka ir savo sveikata, arba tiesiog norite vartoti kuo mažiau „chemijos“, tikriausiai bent kartais pagalvojate ir apie alternatyvias priemones. Kaip patiems pasidaryti oro gaiviklį?
Išvažiuoti pailsėti į gamtą visuomet malonu, ypatingai tuomet, kai visas darbo dienas tenka praleisti uždarose patalpose palinkus prie kompiuterio. Tačiau neretai šias malonias išvykas sugadina paprasčiausi uodai.
Pasaulyje vis labiau populiarėja skruzdėlių auginimas namuose: jos tampa naminiais gyvūnėliais, kuriais rūpinamasi. Tačiau ką daryti, kai šie padarėliai atsikrausto nekviesti ir siaubia virtuvę?
Vasara – atostogų metas. Taip ir traukia į pajūrį pasidžiaugti saule, smėliu ir purslais... Niekas neturi kliudyti jums ilsėtis, tačiau neretai nutinka taip, kad kelionė prie jūros tampa tikru išbandymu – baisu ką nors pamiršti, o pamiršus tenka graužtis. Jūs prarandate daug brangaus laiko, kurį galėtumėte išnaudoti ir naudingiau.
Atrodo, skalbimas – dalykas paprastas. Bet iš tiesų taip nėra – žmonės nelabai žino, kiek miltelių pilti į skalbimo mašiną, kokioje temperatūroje ir kiek skalbti. Apie visus skalbimo niuansus – iš pirmų lūpų.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..