Auginame prieskonius namuose

Auginame prieskonius namuose

Miesto gyventojai dažnai pasvajoja apie šviežias, savo rankomis užaugintas daržoves ar gardžiai kvepiančias prieskonines žoleles, tačiau neretai svajonės taip ir lieka neįgyvendintos, juk, atrodo, gyvenant daugiabutyje tokiems norams tiesiog nelemta išsipildyti. Ir vis dėl to... Jums nebūtina sodyba ar sklypas prie namų, juk daugiabučio balkone galime auginti svogūnų, bazilikų, petražolių vieną kitą pomidorų krūmą ar braškių kerelius. Šioms gėrybėms vietos daug nereikia, o gautų vitaminų ir bioaktyvių medžiagų kiekis pranoks kelis vitaminų buteliukus.

Kokių priemonių reikės ekologiškai lysvei?

Vazonėliai. Prieskoniams auginti mums prireiks keleto skirtingų dydžių vazonėlių. Parduotuvėse galite rinktis iš plataus asortimento: nuo molinių iki pagamintų iš kartono. Daržovėms auginti labiau tiks lovelis. Jų taip pat būna įvairių dydžių, tad pirmiausia atkreipkite dėmesį, kad jis tipltų į jūsų balkoną ir į jį tilptų jūsų planuojamos auginti daržovės.

Dirvožemis ir sėklos. Grunto prieskoniams ir dažovėms galite rasti sodo ir ūkio reikmenimis prekiaujančiose parduotuvėse, turguje arba galite paprašyti sodą turinčio draugo, kad parūpintų žemės. Daržovėms, kad geriau augtų, gali prireikti trąšų – pirkite ekologiškas. Sėklas taip pat būtų geriausia, kad rinktumėtės ekologiškas.

Saulės šviesa. Kambaryje turėtų būti ne mažesnė kaip 17-18 laipsnių temperatūra. Prieskoniai turėtų augti ten, kur šildo saulė, kad gautų tiesioginių spindulių. Įmanoma augalus pripratinti ir prie žemesnės temperatūros ar mažiau šviesos, bet tada jie nebus tokie vešlūs, augs lėčiau. Šiltuoju metų laiku kuo dažniau praverkite langą, kad augalai galėtų įkvėpti gryno oro.

2 psl. »
Šaltinis: ekodiena

Komentarai (1)

Rats 2014-03-26 11:48
Nauja verslo rūšis, kuri jau pasiekė ir Lietuvą. Beplaukių žiurkių veisimas, tapo vienas iš pelningiausių sričių. Trumpas nėštumas-21 diena ir 1 mėnesio amžiaus jau superkami mažyliai, supirkimo kaina - 17 lt/vnt. Informacija:
http://frozenrats.96.lt/
[email protected]

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas