Tiems, kurie linkę į alergines reakcijas, visada reikia saugotis – juk alergiją gali sukelti net ir patys įprasčiausi daiktai, esantys mūsų namuose. Pateikiame trumpą sąrašą.
Ruduo – labai gražus ir ypatingas metų laikas. Įsileiskite jį ir į savo namus, pasinaudokite šiomis žaviomis idėjomis!
Galima drąsiai teigti, kad šiuolaikinių žmonių gyvenimas yra labai kvapnus - pabundame saldžiai kvepiančiuose pataluose, rytą pradedame nuo dušo su aromatingu prausikliu, velkamės skalbiklio gaiva praturtintus drabužius, o papusryčiavę indus plauname pušimis dvelkiančiu plovikliu... Ar kada susimąstėte, kokios medžiagos kasdien kutena mūsų nosis?
Ar malkų krūva gali virsti meno kūriniu? Klausimas, atrodytų, absurdiškas, bet tik tol, kol pamatai šiuos džiuginančius akį ir šildančius širdį pavyzdžius... Pasinaudokite žemiau pateiktomis idėjomis!
Yra daugybė paprastų gudrybių, galinčių ženkliai palengvinti mūsų gyvenimą. Anglakalbėse šalyse tai vadinamos „laifhakingu“, arba tiesiog naudingais patarimais, kuriuos pravartu žinoti kiekvienam. Kai kur kuriuos iš jų tikriausiai žinote iš vaikystės, kai kurie gali atrodyti visiškai nauji ir negirdėti. Išsisaugokite šį sąrašėlį – tikrai pravers!
Mes daug daugiau dėmesio skiriame tam, ką valgom, negu tam, į ką tą maistą dedam. O be reikalo – juk mūsų sveikata ir gera savijauta taip pat nuo to priklauso. Ką būtina žinoti apie virtuvinius indus?
Sudužo vazonas? Neskubėkite jo išmesti! Nudaužtą molinį indą ir jo šukes galima panaudoti dar kartą, kuriant įspūdingus miniatiūrinius sodus. Dalinamės keliomis idėjomis!
Šiandien duonos pasirinkimas labai didelis: ji kepama tiek iš vienos rūšies miltų, tiek iš miltų mišinių. Šis produktas atkeliavo iki mūsų dienų iš gilios senovės, bet kol įgavo šiuolaikinę formą, perėjo daugybę ilgų etapų.
Antroji straipsnio dalis.
15 kavos tirščių panaudojimo būdų (I dalis)
Soda turi daugybę panaudojimo būdų – ją galima dėti į tešlą, kai baigiasi kepimo milteliai, neutralizuoti ja nemalonius šaldytuvo kvapus, suminkštinti dantų apnašas, išsibalinti dantis ir sumažinti jų jautrumą... Ir tai dar ne viskas.
Daugelis iš mūsų kuo puikiausiai žino, kas yra nemiga ir miego trūkumas. Gerai, jeigu galima rytais niekur neskubėti, tačiau ką daryti, jeigu laiko nedaug? Kaip greičiau prabusti?
Visi puikiai žinome, kad dulkės gali sukelti kvėpavimo takų alergines reakcijas, tačiau iš tiesų labiausiai alergizuoja ne pačios dulkės, o dermatofagoidinės erkutės. Šie smulkūs nariuotakojai minta žmogaus odos pleiskanomis ir epidermiu, pasišalinusiu nuo kūno paviršiaus.
Lietuvių ir suomių gentys nuo seno statėsi iš rastinius namus su lauko akmenų krosnimis ir naudojosi jais kaip pirtimi. Feodalizmo laikotarpiu pirtyse buvo ne tik maudomasi, bet ir atliekamos kai kurios gydomosios procedūros: kūno įtrynimai vaistais, kraujo nuleidimas, chirurginės operacijos, neurozė, reumato, kvėpavimo takų kataro ir kai kurių ...
Ką daryti, kad geros nuotaikos nesugadintų sugedęs maistas, kokios pagrindinės saugaus maisto pasirinkimo ir tvarkymo taisyklės? – pasakoja Audronė Mikalauskienė, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja – valstybinė maisto produktų inspektorė.
Mes pilame citrinos sulčių į arbatą ir kitus gėrimus, salotas, apšlakstome jomis žuvį. Tačiau tinka jos ne tik mūsų racionui, bet ir kasdienėje buityje.
Valgomoji soda – gerai namų šeimininkėms pažįstamas produktas. Ji nepakeičiama virtuvėje: sodos pilame į tešlą, kad pyragas būtų purus, kai kas soda pakeičia pirktinius valiklius. Tačiau ar tik tokie tėra būdai valgomajai sodai panaudoti? Tikrai ne.
Įsivaizduokite, kad virtuvėje ant spintelės stovi butelis alyvuogių aliejaus. Kam jį sunaudosite? Alyvuogių aliejus tinka ne tik salotoms – iš tiesų tai universalus produktas, kurį galėsite išmėginti pačiose įvairiausiose srityse.
Citrinos – dažnas svečias ant mūsų stalo. O ar žinote, kam galima panaudoti jų žieveles?
Kai kurie iš mūsų kasdien naudojamų indų gali kelti rimtą grėsmę sveikatai. Kokie gi iš jų yra saugūs naudoti, o kurių reikėtų atsikratyti?
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.