Prakaitas – tai organizmo termoreguliacinės sistemos dalis, o prakaitavimas – visiškai natūralus procesas, palengvinantis mūsų gyvenimą (ypač – per karščius). Tačiau jeigu pradedame nervintis, įsijungia mūsų simpatinė nervų sistema, kurios pagrindinė užduotis yra paruošti organizmą stresui, bet kartu ir pasistengti jį nuo to streso apsaugoti. To...
Įprasta manyti, kad pagrindinė grėsmė gulinėjant prie vandens telkinio yra saulė, tačiau iš tikrųjų žalos sveikatai galime prisidaryti ir patys.
Visą žmogaus gyvenimą jo organizmas stengiasi palaikyti vidinės kūno aplinkos balansą. Tai įmanoma tik dėka nuolatinio imuniteto darbo, kuris nesustodamas gina nuo bakterijų, virusų, grybelių ir parazitų. Taigi pagrindinis imuninės sistemos tikslas – apsaugoti organizmą nuo infekcinių ligų.
Jeigu organizmo imunitetas yra nusilpęs, sumažėja atsparumas neigiamam išorės veiksnių poveikiui. Imunitetas – tai sudėtinga ir ištobulinta sistema, kurią gali paveikti daugelis faktorių (įskaitant virusus ir bakterijas). Sustiprinti jį galima tik stiprinant visą organizmą apskritai, pakeitus savo gyvenimo būdą ir požiūrį į jį.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialistai pataria, ką daryti, kad per karščius nesušlubuotų sveikata ir nepablogėtų savijauta.
Kaip atrodo plokščiapėdystė, įsivaizduoti nesunku – daug ką pasako vien pavadinimas. Normali pėda turi tarytum dvi atramas, sudarančias skliautą: tai kulnas ir dalis prie kojų pirštų. Jeigu šis skliautas nusileidžia, atsiranda problemų.
Žvynelinė (sin. psoriaze, psoriasis) – tai tik odos liga. Būtent taip galvoja tie, kuriems su panašiomis problemomis nėra tekę susidurti. Tačiau iš tiesų žvynelinė – tai dar ir depresija bei stresas.
Neabejotina, jog motinos pienas kūdikiams, ypač pirmųjų 4–6 mėnesių, yra nepaprastai svarbus. Motinos pienas yra geriausias maistas kūdikiui ir saugo jį nuo daugelio ligų. Deja, žindančios motinos kartais suserga, ir tuomet prireikia vaistų… Bet ar galima žindyti kūdikį, jei motinai reikia vartoti vieną ar kelis vaistus?
Cody McCasland - nepaprastas berniukas. Sulaukus vos pusantrų metukų, jam buvo amputuotos kojos (berniukas sirgo reta liga - Sacral Agenesis, kurios metu nesivysto apatinė kūno dalis).
Šoko priežastimi gali tapti trauma, šiluminis smūgis, alerginė reakcija, infekcija, apsinuodijimas ir daugybė kitų priežasčių. Šoką apibūdina šie simptomai.
Hipertermija vadinama būklė, kuomet kūno temperatūra pakyla aukščiau 37 laipsnių ir atsiranda sutrikus šilumos gaminimo ir šilumos išskyrimo proceso pusiausvyrai. Išskiriami 3 hiperterminių reakcijų sindromai.
Hiperhidrozė – tai terminas, reiškiantis padidėjusį, gausų prakaitavimą. Dažniausiai šios gana retos, tačiau nemalonios ligos požymius galima pastebėti pažvelgus į žmogaus rankas.
Kai kurios medicininiu požiūriu visiškai nepavojingos ligos sukelia begalę problemų. Viena iš jų yra vitiligo (kitaip dar vadinama baltme) – melanino gamybos sutrikimas, dėl kurio kūnas išmarginamas baltomis dėmėmis.
Astma kankina žmoniją jau ilgai – pirmą kartą liga minima Egipto papirusuose prieš 3500 m. Hipokratas jai davė pavadinimą, o senovės Romos laikais ji buvo susieta su fizine veikla.
Virusinis hepatitas tiktai ne tokia baisi nelaimė, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dėka paauglių ir vaikų vakcinavimo nuo hepatito A ir B, sergamumas šia kepenis ardančia liga per pastaruosius 20 metų sumažėjo 90 procentų.
Stipri alerginė reakcija (anafilaksija) gali sukelti šoką, ūminį kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių nepakankamumą (gyvybei pavojingą būklę).
Su kuo jums asocijuojasi vasara? Tikriausiai pamąstėte apie poilsį gamtoje, ilgas ir karštas dienas, maudynes jūroje ir... dailų bronzinį įdegį. Nepamirškite ir to, kad vasara gali atnešti ir nuraudusius pečius, skaudančią nugarą, besilupančią, nudegusią odą. Ką daryti, kad to išvengtume ir galėtume mėgautis dailiu įdegiu be neigiamų pasekmių? Ž...
„Savo būseną po ozonoterapijos pavadinčiau „sveika ir gaivi”. Jau po kelių procedūrų išnyko fiziškai juntami aterosklerozės ir širdies nepakankamumo simptomai - sunkumas ir skausmai kojose, dusulys, nuovargis, kraujospūdžio šokčiojimai, odos pablyškimas ir nelygumai, galvos skausmas,” - pasakoja vilnietė verslininkė Judita S.
Mažiesiems nuolatos pasitaiko įvairiausių nelaimių: tai per skubėjimą susipina kojos, tai žvilgsnį patraukia kas nors neįprasto ir net nespėji susiorientuoti, kai mažylis visa savo jėga trenkiasi į spintelės kraštą.
Suskaudus kaklą, daug kas pasikeičia: iš akių dingsta linksmi žiburiukai, o ir išdidi eisena taip pat nebe tokia, kaip anksčiau... Kiekvienas galvos krustelėjimas atrodo nepakenčiamas.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų