Kaklo skausmai (II dalis, pabaiga)

Kaklo skausmai (II dalis, pabaiga)

Stuburo įtaka mūsų sveikatai

Nugaros smegenys kontroliuoja visų vidaus organų veiklą. Stuburo lankstumas ir jį palaikančių raumenų jėga ilgam išsaugo gerą savijautą. Visi buvę gimnastai paprastai gali pasigirti gera sveikata ir puikia figūra, atrodo jaunesni negu jų bendraamžiai, ir dažniausiai būna puikios nuotaikos.

Jeigu stuburas funkcionuoja ne taip, kaip turėtų, susilpnėja jo ryšys su organais, suprastėja kraujotaka. Ima skaudėti tą vietą, už kurią atsakinga pažeista stuburo dalis.

Pavyzdys: ilgai sėdint ta pačia poza, vieni raumenys įtempti, kiti nedirba visai. Stuburas palaikomas netolygiai, todėl krypsta. Tarpslanksteliniai diskai neišlaiko tokio krūvio, todėl užspaudžiami nervai ir kraujagyslės. Tai vadinama osteochondroze: organizmas mums apie ją praneša skausmu ir sutrikusia vidaus organų veikla.

Tokiomis sąlygomis stresas, peršalimas ar staigesnis judesys gali sukelti skausmą.

Seniau sakydavo: žmogui tiek metų, kiek ir jo stuburui. Jeigu jis bus sveikas, mes ilgiau jausimės jauni ir energingi.

Kaklo skausmo profilaktika

Pagrindinė geros savijautos sąlyga – aktyvus gyvenimo būdas. Reikia palaikyti nugaros ir kaklo raumenų tonusą – taip galima sumažinti kaklo skausmų atsiradimo riziką.

Sustiprinkite kaklą atlikdami izometrinius pratimus. Kiekvienas iš jų daromas po 3–5 kartus per 7–10 sekundžių.

 

  • Stipriai spauskite kakta delną, vėliau – sprandu. Nei galva, nei rankos neturi judėti. Tą patį reikia pakartoti ir su kairiu bei dešiniu smilkiniu.
  • Pakiškite delną po smakru ir smarkiai spauskite.
  • Pakelkite smakrą aukštyn ir lėtai sukite galvą į šonus tiek, kiek eina.
  • Pakartokite pratimą nuleidę smakrą.
  • Šiek tiek atloškite galvą ir pamėginkite kairiąja ausimi pasiekti kairį petį, o dešiniąja – dešinį.

 

Jeigu kasdien laikysitės šių kelių taisyklių, galite sumažinti skausmo atsiradimo riziką.

 

  • Taisyklinga laikysena. Ištieskite stuburą.
  • Susitvarkykite savo darbo vietą: sureguliuokite tinkamą kėdės aukštį, monitoriaus atstumą nuo akių taip, kad nereikėtų visą laiką sėdėti susikūprinusiems, palenkusiems kaklą. Kas 15–20 minučių reikėtų pasidaryti pertraukėlę ir truputį pajudėti.
  • Išsirinkite gerą čiužinį. Geriausia – kietą. Pasidėkite po kaklu nedidelį volelį.
  • Nedarykite galva staigių judesių.
  • Vėsiu oru nepamirškite šaliko arba skarelės.
  • Taisyklingai maitinkitės. Pasistenkite paįvairinti savo racioną, vartokite stuburui naudingus mineralus ir multivitaminus: kalcį, magnį, B grupės vitaminus. Nepamaišytų ir šaltiena.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas