Už mūsų sveikatą atsakinga imuninė sistema. Kasdien kontaktuojame su daugybe mikroorganizmų ir nesusergame tik todėl, kad ji mus saugo. Jeigu nesergame, tai reiškia, kad imuninė sistema veikia nepriekaištingai.
Ruduo – nelabai sveikatai palankus metas. Tai lyja, tai pučia šaltas vėjas, nuolat krinta temperatūra – trumpai tariant, sąlygos peršalti idealios.
Orai, skalbimo milteliai, net jūsų nauja šukuosena ar papuošalai gali tapti galvos skausmo priežastimi. Tik žinodami šiuos „nusikaltėlius“ ir tai, kaip jie veikia, išmoksite greitai susidoroti su migrena arba išvis išvengti jos priepuolio.
Gydytojai kartais juokauja, kad kovoti su mitais apie gripą ne ką lengviau, nei su pačia infekcija. Atrodytų, liga visiems puikiai pažįstama, tačiau iš tiesų tiek nedaug apie ją žinome. Taigi šį kartą sklaidome mitus.
Paskaičiuota, kad apie 50% moterų per pirmąsias 2 mėnesinių dienas jaučia skausmus – maždaug 1 iš 10 jie tokie stiprūs, kad trukdo užsiimti įprastine veikla.
Nenumaldomas, kvėpavimą užimantis naujagimio kosulys. Tai - be reikalo pamirštas kokliušas – klastinga liga, kuri kelia pavojų naujagimių sveikatai, o kartais ir grėsmę jų gyvybei.
Jūsų vaikas rėkia iš skausmo, o jūs nežinote, ko griebtis. Kaip suprasti, kuomet reikia skelbti pavojų ir kviesti greitąją, o kada – nusiraminti ir išspręsti problemą namų sąlygomis?
Jeigu įtariate, kad jūsų artimas žmogus serga Alzheimeriu – centrinės nervų sistemos liga, kurią lydi protinių gebėjimų susilpnėjimas, - neatidėliodami kreipkitės į specialistus ir atlikite keletą paprastų testų, kurių įgyvendinimas yra elementarus bet kuriam sveikam žmogui, tačiau praktiškai neįmanomas tam, kuris serga Alzheimeriu.
Prostatitas – tai prostatos liaukų uždegimas, kurio pagrindinė priežastis – infekcija. Uždegiminis procesas gali praeiti be jokių infekcijos požymių ir tik 5-10% prostatitą sukelia bakterinės infekcijos.
Svetainės Sveikata.lt ir PsichologinisKonsultavimas.lt pristato grupę moterims, norinčioms subalansuoti savo kūno svorį. 10 savaičių grupėje, saugioje ir konfidencialioje aplinkoje, dalyvės padedamos psichologės nagrinės įvairius su viršsvoriu susijusius klausimus.
Rugsėjo 28 dieną buvo minima Pasaulinė pasiutligės diena. Ši pavojinga liga kasmet nusineša apie 55 000 gyvybių – jeigu būtinoji pagalba laiku nesuteikiama, pasekmės būna tragiškos.
Alpimas – tai būsena, kurią sukelia sumažėjęs galvos smegenų aprūpinimas deguonimi. Prieš tai galima jausti silpnumą, galvos svaigimą, aptemsta akyse, netenkama sąmonės.
Laringitas, arba gerklų gleivinės uždegimas, – labai nemalonus negalavimas, su kuriuo tikriausiai bent kartą gyvenime teko susidurti ir jums.
Tikriausiai kiekviena moteris yra bent kartą gyvenime susidūrusi (ar bent jau girdėjusi) apie pienligę – bene dažniausiai pasitaikančią moterišką ligą. Statistikos duomenimis, apie 75% moterų yra persirgusios šia grybelinės infekcijos liga, o daliai moterų – ji nuolatinė gyvenimo palydovė.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai sako, kad ar mokiniai išliks stiprūs, sveiki ir darbingi visus mokslo metus didžia dalimi priklauso ir nuo to, kaip vaikas psichologiškai jausis mokykloje, ar nebus užgauliojamas, ignoruojamas.
Astma – chroniškas uždegiminis kvėpavimo takų susirgimas, kuriam būdingas padidintas bronchų jautrumas įvairiems alergenams, o taip pat nespecifiniams dirgikliams: tabako dūmams, šaltam orui, fiziniam krūviui ir t.t.
Įprastai mergaičių lytinė branda prasideda maždaug 10-11 metais, tačiau vis dažniau fiksuojami atvejai, kuomet fiziniai brandos požymiai išryškėja kur kas jaunesniame amžiuje.
Kepenys – stambiausia liauka organizme, atliekanti daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų. Jos ne tik reguliuoja cukraus cholesterolio bei fermentų kiekį, bet ir dalyvauja kraujo krešėjime, gamina ir išskiria tulžį ir t.t.
Deja, šlapimas – tai ne tas dalykas, į kurį dažnai kreipiamas dėmesys. O juk šlapinimosi dažnumas, šlapimo spalva ir kvapas gali daug pasakyti apie jūsų sveikatos būklę, pavyzdžiui, ką valgėte, ar dažnai vartojate alkoholinius gėrimus ir kokiomis ligomis sergate.
Iš viso žinoma apie 150 žmogaus organizme galinčių gyventi kirmėlių rūšių, tačiau svarbiausių iš jų yra mažiau nei 10. Jos parazituoja vaiko žarnose ir kituose organuose. Labiausiai paplitusios – askaridės, plaukagalviai ir spalinės.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių