Tikriausiai kiekviena moteris yra bent kartą gyvenime susidūrusi (ar bent jau girdėjusi) apie pienligę – bene dažniausiai pasitaikančią moterišką ligą. Statistikos duomenimis, apie 75% moterų yra persirgusios šia grybelinės infekcijos liga, o daliai moterų – ji nuolatinė gyvenimo palydovė.
Medicininiais terminais pienligė vadinama makšties kandidoze, nes ją sukelia Candida albicans grybelis, randamas ne tik maiste ir dirvožemyje, bet ir sveikų žmonių kvėpavimo takuose, žarnyne, ant odos ir netgi makštyje (nors pienlige moteris neserga). Pats Candida grybelis nėra pavojingas, tačiau susidarius tinkamai terpei jis ima daugintis, sukeldamas uždegimą.
Kas paskatina pienligės atsiradimą?
Candida albicans grybelio išplitimą iš esmės paskatina pakitusi moters mikroflora. Įprastomis sąlygomis ši bakterija gali tūnoti makštyje, tačiau būti “neveiksni” ir nekelti jokio pavojaus. Tačiau vos pajutusi atsiradusią tinkamą terpę, ji pradeda veikti.
Nustatyti tikslias pienligės priežastis gali būti neįmanoma, nes jų – daugybė:
Ar tai tikrai pienligė?
Ginekologinių susirgimų gali būti pačių įvairiausių, tačiau pienligė, kaip ir kitos moteriškos ligos, turi savus specifinius požymius. Žinoma, tikriausiai jums pačiai nustatyti ligos nepavyks, tačiau gydytojai ginekologai pienligę dažniausiai atpažįsta ir be specialių tyrimų. Jei kyla abejonių, diagnozei patvirtinti paimamas makšties tepinėlis.
Įprastiniai pienligės simptomai:
Kaip gydoma pienligė?
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius
Kitas faktas
Komentarai (6)