Čiaudulys, žagsulys, rąžymasis ir žiovulys – kas galėjo pagalvoti, kad visa tai taip naudinga sveikatai! Mokslininkai įsitikinę – šiais sąlyginiais refleksais gamta mus apdovanojo ne šiaip sau, o tam, kad padėtų mūsų organizmui.
Net keturi penktadaliai žmonijos dažniau ar rečiau skundžiasi galvos skausmais. Kodėl taip yra? Ar visiems mums galvą skauda vienodai?
Vaiko dantukais rūpinamės dar prieš tai, kaip jie prasikala, dar prieš tai, kai gimsta pats mažylis, todėl labai svarbu, kad nėščiosios maiste netrūktų įvairių vitaminų ir mikroelementų, o racione būtų pakankamai daržovių, pieno, varškės, mėsos ir kiaušinių.
Rūkymo sukeliamų ligų sąrašas didžiulis, tačiau šio įpročio (kaip ir bet kurio kito) atsisakyti ne taip jau paprasta. Kad būtų lengviau, reikia save kaip nors motyvuoti, įtikinti, kad be jo gyvenimas bus tik geresnis.
Paskutiniaisiais dešimtmečiais industrinėse šalyse kartu su vykstančiais gyvenimo būdo pokyčiais kinta ir šeimos struktūra: mažėja vaikų, augančių pilnose šeimose su abiem biologiniais ir susituokusiais tėvais, vis dažniau juos augina nesusituokę ar vieniši tėvai, taip pat šeimos su patėviais ir pamotėmis. Kintant šeimos sampratai, kuriamos nauj...
Žmonės iš lūpų į lūpas perduoda liaudiškus receptus, padedančius gydyti peršalimo ligas. Deja, kartais tokie patarimai labiau primena sugedusį telefoną, o galiausiai pusė žmonių net tik kad neišgyja, bet dar ir pakenkia savo sveikatai.
Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – nuolatinis daugumos moterų palydovas. Vos tik subjursta nuotaika, dažniausiai iš aplinkinių pasigirsta replikos: “Gal PMS prasidėjo”?
Daugelis iš mūsų vaikystėje patyrė nemalonių gydymo procedūrų, kuomet susirgus buvo liepiama 3 kartus per dieną praplauti nosį, skalauti gerklę, nes priešingu atveju būtų tekę keliauti tiesiai pas gydytoją
Besaikis mėgavimasis internetu jaunus žmones ir vaikus nuteikia beveik niekuo kitu nesidomėti, tik žaisti internetinius žaidimus. Virtualiame pasaulyje gali būti superherojumi, didvyriu. Žmonės nebesusivokia realiame gyvenime ir atsiriboja nuo jiems įprastos aplinkos.
Į maistinių medžiagų, gerinančių lytinio gyvenimo kokybę, sąrašą pateko vitaminai, kurių galima įsigyti bet kurioje vaistinėje (ir, žinoma, parduotuvėje – jeigu kalbame apie natūralius šaltinius).
Dažnai visuomenėje susiformavusi nuomonė, kad vyrų seksualinė energija gerokai stipresnė nei moterų. Juk joms, moterims, nuolatos skauda galvą, o štai jie, vyrai, nuolatos trokšta aistringų linksmybių. Iš tiesų taip nėra.
Deja, dar nėra tokios burtų lazdelės, kuri akimirksniu nugalabytų jūsų „naktinius priešus“ ir galėtumėte pasinerti į saldų miegelį. Visgi, žengtumėte didelį žingsnį, jei visų pirma išsiaiškintumėte, kokie veiksniai įtakoja naktinius košmarus. Toliau turėtumėte pasitengti kuo labiau sumažinti šiuos veiksnius.
Stirpus skausmas pilvo srityje, bendri negalavimai, pykinimas, vėmimas... Ir negerėjanti būklė. Visai tikėtina, kad tai – ūminis apendicitas, pasireiškiantis maždaug kas 220-250 žmogui.
Nugaros skausmai ne tik apriboja judėjimo laisvę dieną, bet taip pat ir apsunkina intymų gyvenimą. Kad ši sveikatos problema neperaugtų į šeimyninį konfliktą, atkreipkite dėmesį į specialistų rekomendacijas.
Didžioji žmonių dalis anksčiau ar vėliau savo kailiu patiria, kas yra depresija. Kaip ją atpažinti ir ką daryti, jeigu ji užpuola?
Kaip žinoti, ar nesi rizikos grupėje?
Kartais silpnumo priežastys būna akivaizdžios (pavyzdžiui, per mažai miego), tačiau būna ir tokių dienų, kai nepavelkame kojų tiesiogine šio žodžio prasme, o priežasčių nematyti. Kaip tokiu atveju išsiaiškinti, kur šuo pakastas?
Daugeliui atrodo, kad knarkimas – visiškai nerimta problema (dažniausiai taip įsitikinę tie, kurie ir knarkia). Manoma, kad šis reiškinys labiausiai kliudo aplinkiniams, tačiau net nesusimąstoma, kad iš tiesų galima kalbėti netgi apie realią grėsmę žmogaus gyvybei.
Mokslininkai iš Kopenhagos padarė išvadą, kad naktinėje pamainoje dirbančios dailiosios lyties atstovės labiau rizikuoja susirgti krūties vėžiu, negu tos, kurios dirba dieną. Jeigu naktinėje pamainoje tenka dirbti daugiau nei 2 kartus per savaitę, ši rizka išauga iki 40 %.
Vyrų mityba apipinta mitais... Kokie turėtų būti jų pusryčiai? Kaip pamaitinti savo antrąją pusę, kad būtų ir skanu, ir naudinga?
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.