Virtualaus gyvenimo įkaitai - ir vaikai, ir suaugusieji

Virtualaus gyvenimo įkaitai - ir vaikai, ir suaugusieji

Besaikis mėgavimasis internetu jaunus žmones ir vaikus nuteikia beveik niekuo kitu nesidomėti, tik žaisti internetinius žaidimus. Virtualiame pasaulyje gali būti superherojumi, didvyriu. Žmonės nebesusivokia realiame gyvenime ir atsiriboja nuo jiems įprastos aplinkos.

Vaikų statistika kelia šiurpą

Pažvelgus į statistiką, kūnas nueina pagaugais. Statistinis paauglys prie kompiuterinių žaidimų per savaitę praleidžia 16 valandų ir daugiau (ne atostogų metu, o po pamokų!). Vienas penkiolikmetis berniukas prisipažino, kad atostogaudamas prie kompiuterinių žaidimų jis praleidžia po 18 valandų per parą!

Didžiosios Britanijos Pykčio valdymo asociacija praneša, kad ne tik jaunuoliai pradeda nebebendrauti su tėvais bei draugais, bet ir tėvai, aiškiai matydami, kad jų vaikui reikia pagalbos, ima ignoruoti problemą, siekdami išvengti konfrontacijos.

Buvo apklausti 204 tėvai, kurių vaikų amžius – nuo 9 iki 18 metų, apie atžalų „draugystę“ su kompiuteriniais žaidimais. Buvo pateikiami teiginiai, prie kurių tėveliai dėjo pliusiukus, jei jų atžaloms tiko suformuluotas teiginys: 46 % apklaustųjų nurodė, kad jų sūnūs ar dukros, pradėję žaisti kompiuterinius žaidimus, tapo uždaresni; 44 % patvirtino, kad atžalos tapo grubios ir netolerantiškos kitų atžvilgiu; 40 % – nekantrūs; 36 % – padidėjęs agresyvumas; 29 % – pasižymi greita nuotaikų kaita; 26 % tėvelių pažymėjo, kad jų vaikas tapo atsiskyrėliai.

Taip pat tėvų buvo klausiama, kiek vidutiniškai per savaitę laiko žaisdami prie kompiuterio praleidžia jų vaikai. 26 % tėvų nurodė, kad jų atžalos kompiuteriui per savaitę „atiduoda“ 16 ir daugiau valandų savo gyvenimo.

Asociacijos, kuri dirba su vaikais, turinčiais priklausomybę nuo kompiuterio, direktorius Maikas Fišeris sakė: „Dirbame su vaikais, su kuriais jų tėvai nebesusitvarko. Dauguma jų yra kompiuterinių žaidimų narkomanai. Čia vaikai, kuriems nuo 13 iki 17 metų, gydomi pagal specialią pykčio valdymo programą.“

2 psl. »

Komentarai (3)

klp 2013-01-13 13:15
Tautvi, jau gerai tai, kad tu pats sau pripažįsti, kad esi priklausomas, pagalvok ar verti tie žaidimai to, kad atimtų tavo gyvenimą, tavo santykius su tėvais ir draugais, gal pabandyk kokiu sportu užsiimti, pasistatyk tikslą, sutvirtėti, suvyriškėti, pergalvok pats viską, manau , kad tikrai susitvarkysi ir galėsi vėliau tuom pasigirt, kad atsikratei priklausomybės, sėkmės tau
Tautvis 2012-09-25 13:49
As Priklausomas ir kaip gyditis? Mamai gi nepasakysi as priklausomas nuo kmopiuteriniu zaidimu, apsauks ir lieps isjungt, ir kas is to? Praejus dienai vel sedesi ir maitinsi savo priklausomybe.
lidija 2012-06-18 21:32
ir kuo toliau - tuo blogiau. mokiniai dabar nuo kompiuteriu tiesiog neatsitraukia, jokio kitokio laisvalaikio, jokio sporto...

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas