Kaip spalvos veikia nuotaiką

Kaip spalvos veikia nuotaiką

Spalvų terapija – gana nauja, madinga ir šiuo „tamsiuoju“ metų laiku ypač aktuali depresijos gydymo priemonė. Jums nereikia iš anksto registruotis pas gydytoją ar mokėti už konsultacijas – padėti galite ir patys sau. Tiesiog apsidairykite.

Jokiu kitu metu aplinkui nepamatysite tokios spalvų įvairovės. Apie gydomoją jų galią kalbėta dar žiloje senovėje – jei tikėtume indų jogais, spalvos ne tik veikia mūsų nuotaiką, bet taip pat ir padeda išgyti. Šiandieninė medicina pripažįsta, kad jos iš tiesų daro įtaką žmogaus organizmui: padeda atsipalaiduoti arba susikaupti, atsikratyti susikaupusios neigiamos energijos.

Manoma, kad oranžinė šildo mūsų sielą, atveria ją pozityvioms mintims ir emocijoms. Jos poveikį sustiprinsite valgydami šios spalvos vaisius ir daržoves (abrikosus, morkas, apelsinus) – juose daug beta karotino, būtino aštriam regėjimui ir gražiam įdegiui.

Geltoni persikai, obuoliai ar moliūgai turėtų padėti pajusti ramybę, užtikrintumą tuo, ką darote, o sodriai mėlynos vynuogės ir slyvos – suteikti jėgų net ir sunkiausiose gyvenimo situacijose baigti pradėtus darbus.

Raudona pomidorų sulčių spalva padeda susikaupti, pakreipia gyvenimo energija reikiama vaga, o štai pačiuose pomidoruose esantis likopenas ilgiau išsaugo jaunystę.

Jei neturite lėšų atnaujinti savo interjerą, apsiribokite vienu kitu ryškiu jūsų mėgstamos spalvos akcentu. Tai gali būti paveikslas, lempos gaubtas ar minkšta taburetė – svarbiausia, kad į daiktą norėtumėte ne tik žiūrėti, bet ir jį paliesti. Idealus variantas – jeigu jis bus jūsų rankų darbo ir šiurkštaus paviršiaus – spalva atrodys gilesnė, o tai reiškia, kad gydomosios galios bus daugiau.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.

Kitas faktas