Stresas ir plaukų slinkimas

Stresas ir plaukų slinkimas

Stresas – neatsiejama beveik kiekvienos šiuolaikinės moters gyvenimo dalis. Natūralu, kad kad organizmas netenka daug psichologinės ir fizinės energijos.

Kuo jis kenksmingas? Dažnai dailiosios lyties atstovėms atsiranda nemiga, galvos skausmai ar net migrena, dingsta apetitas, sutrinka menstruacinis ciklas. Organizmas tausoja jėgas ir visą energiją bei resursus nukreipia į gyvybiškai svarbių sistemų palaikymą (širdies ir kraujagyslių, plaučių ir pan.).

Vieni akivaizdžiausių streso požymių yra besitęsiantis nuovargis ir nemiga: streso kamuojamas žmogus blogai jaučiasi darbe, negali susikaupti, sutrinka skrandžio veikla, blogai pasisavinamos maistinės medžiagos, nusilpsta imuninė sistema.

„Stresinė sveikatos būklė gali nulemti hormonų disbalansą, skydliaukės, dar vadinamos streso liauka, veiklos sutrikimus, „vyriškų“ ir „moteriškų“ ligų atsiradimą, virškinimo, širdies kraujagyslių sutrikimus, dažnesnius peršalimo, imuninės sistemos susirgimus, „pažadinti“ vėžį, suaktyvinti psichikos sutrikimus. Streso ryšį galima atrasti net ir su sąnarių ligomis, kurios užklumpa dėl prastai pasisavinamo kalcio, vitamino D“, - sako rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Joana Griškevičienė.

Plaukų slinkimas dėl streso – nemalonus, tačiau beveik neišvengiamas dalykas. Kaip prasideda šis procesas?

Didelis streso hormonų kiekis sukelia kraujagyslių spazmus, tad iš dalies paveikia ir galvos kraujagysles. Sutrinka kraujotaka, pablogėja plaukų svogūnėlių aprūpinimas reikalingomis medžiagomis.

Blogai maitinami plaukai iškrenta. Žinoma, jie atauga, tačiau tam reikia daug laiko – jeigu stresinės situacijos nesikartoja 3–4 mėnesius, odos ir plaukų būklė normalizuojasi.

2 psl. »

Komentarai (1)

Paula 2011-12-21 10:58
Aš perku ampulytes nuo plaukų slinkimo. Kosmadoj kainuoja 2.20 lt