Kodėl moterims nepatartina dirbti naktinėje pamainoje?

Kodėl moterims nepatartina dirbti naktinėje pamainoje?

Mokslininkai iš Kopenhagos padarė išvadą, kad naktinėje pamainoje dirbančios dailiosios lyties atstovės labiau rizikuoja susirgti krūties vėžiu, negu tos, kurios dirba dieną. Jeigu naktinėje pamainoje tenka dirbti daugiau nei 2 kartus per savaitę, ši rizka išauga iki 40 %.

Tyrime, kurį atliko minėtieji specialistai, dalyvavo 18500 moterų, nuo 1964 iki 1999 metų tarnavusių Danijos kariuomenėje. Per šį laikotarpį krūties vėžys diagnozuotas 218 dailiosios lyties atstovių. Atsižvelgus į pacienčių ligos istorijas, gyvenimo būdą ir įprastą dienos režimą, padaryta išvada, kad naktinė pamaina padidina tikimybę susirgti onkologinėmis ligomis net 40 %.

Jeigu moteris dirba naktį ne mažiau kaip tris kartus per savaitę, krūties vėžio rizika padidėja du kartus, o jeigu ji dar ir „vievesrsiukas“ – keturis kartus.

Mokslininkų manymu, tai gali būti susiję su melatonino poveikiu. Šį hormoną tamsiuoju paros metu gamina kankorėžinė liauka. Šviesoje jis negaminamas, o turimas – suyra. Naktinis darbas dirbtinėje šviesoje kliudo sintetinti melatoniną (o jis, pasirodo, ne tik atsakingas už miego režimą, bet dar ir slopina vėžinių ląstelių augimą).

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas