Mitybos patarimai vyrams

Mitybos patarimai vyrams

Vyrų mityba apipinta mitais... Kokie turėtų būti jų pusryčiai? Kaip pamaitinti savo antrąją pusę, kad būtų ir skanu, ir naudinga?

Stereotipų taip paprastai neišrausi. Moterys mano, kad vyrai yra stiprūs, todėl jiems kasdien reikia daugybės energijos. Vadinasi, pusryčiai turi būti labai sotūs ir gausūs. Deja, jos smarkiai apsirinka... Ši išvada paskui save tempia begalę klaidingų įsitikinimų apie tai, kaip maitinasi tikri vyrai (pastarieji, beje, dėl to retai skundžiasi). Tad kokie gi mitai paplitę labiausiai?

„Labiausiai vyrams reikia baltymų. Kuo daugiau mėsos, tuo geriau.“ Ne vienas nuėjo šiuo klystkeliu, su pasimėgavimu dorodamas rytinę kiaušinienę ir keptą šoninę. Tiesa, kad vyrams reikia daugiau baltymų, negu moterims. Vis dėlto jiems per dieną visiškai užtektų delno dydžio liesos jautienos gabaliuko – vadinasi, baltymų kiekio svarba kiek per daug išpūsta.

Jeigu ryte valgoma daug baltymų turinčio maisto, tačiau negaunama angliavandenių, organizmas per dieną degins baltymus, o tai turės neigiamą įtaką raumenų masei (tai ypač svarbu tiems, kurie sportuoja).

„Žalumynai – ne vyrų maistas.“ Vyrai kalorijas sudegina greičiau, negu moterys, todėl „degalų“ jiems taip pat reikia daugiau. Ką gera gali duoti kažkoks paprastas vaisius ar ryšelis žalumynų?

Pirmiausia – augalinių skaidulų. Jos nelaikomos maistine medžiaga, nes negalime jų suvirškinti ir pasisavinti energijos. Vis dėlto nauda didelė: skaidulos sugeria drėgmės perteklių, toksinus, tulžies rūgštis ir pašalina iš organizmo. Antra – magnio, fosforo, kalio, geležies ir vitaminų (ypač A, B6 ir K).

Jeigu nesate dideli daržovių mėgėjai, nebūtina prisikrauti į lėkštę nekenčiamų salotų. Įdėkite į rytinį patiekalą šiek tiek brokolių – ši daržovė turi ankščiau minėtų vitaminų, taip pat ir augalinių skaidulų.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas