Paprastai išoperavus prostatą, į šlapimo pūslę įvedamas kateteris, kurio pagalba gydytojas gali stebėti išbėgantį iš pūslės šlapimą. Įsitikinus, kad operacija buvo sėkminga, ir jokių pakitimų šlapime nėra, kateteris pašalinamas. Žinoma, šiokių tokių nepatogumų pacientui vis dar lieka, nes organizmas turi prisitaikyti prie pooperacinių pokyčių, o ir randai bei operacijos pjūviai sugyja tikrai ne per kelias dienas. Normalus šlapinimasis turėtų prasidėti maždaug po 6 ar 8 savaičių, priklausomai nuo prostatos, kuri pas kiekvieną vyrą yra individuali.
Išvykstant iš ligoninės (dažniausiai kelios dienos po kateterio ištraukimo), gydytojai visuomet pateikia pacientui nurodymus, kaip rūpintis savimi namuose. Tačiau tikriausiai svarbiausias dalykas – pakankamai ilsėtis, kad organizmas sustiprėtų ir nedirbti fizinių darbų, kad nepažeistumėte po operacijos gyjančių žaizdų.
Prostatos operacijos tikslas – atstatyti tikslų funkcinį šlapimo pūslės išsituštinimą. Nepaisant to, kad operacija praėjo visiškai sėkmingai, nereikėtų tikėtis, jog šlapinimosi funkcija atsistatys per kelias dienas. Gali būti, kad grįžę į namus pastebėsite keistų simptomų, pavyzdžiui, kraujo priemaišų šlapime. Tai – visiškai natūralus gijimo procesas. Palaipsniui šlapimas taps vis švaresnis ir skaidresnis. Kad šlapimas greičiau prasiplautų, galima gerti daugiau vandens: skysčiai skatins šlapimo išsiskyrimą ir apsaugos nuo krešulių susidarymo. Tačiau šiuo klausimu reikėtų pasitarti su gydytoju. Kartais pasitaiko, kad gyjant žaizdai susidaro kraujo krešuliai, užkemšantys šlaplę ir trukdantys šlapimo ištekėjimui. Tokiu atveju būtina kuo skubiau kreiptis į jus operavusį gydytoją arba vykti į ligoninę, kur jums suteiks skubią pagalbą.
JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.
Kitas faktas
Komentarai (12)