Žmonės iš lūpų į lūpas perduoda liaudiškus receptus, padedančius gydyti peršalimo ligas. Deja, kartais tokie patarimai labiau primena sugedusį telefoną, o galiausiai pusė žmonių net tik kad neišgyja, bet dar ir pakenkia savo sveikatai.
Visų nenusisekusių gydymo būdų nevardinsime, nes jų tikrai atsiras bent keli šimtai. Tačiau mes atrinkome labiausiai paplitusių liaudiškų gydymo būdų septynetuką, kurį ir norėtume apžvelgti.
Degtinė su pipirais: pagydys ir nuotaiką pakels
Toks gėrimas sukelia didelį prakaitavimą, todėl manoma, kad būtent tame ir slypi pagrindinės šio “gydomojo” metodo savybės. Vis dėlto gydytojai įspėja: gydymas degtine ar kokiu kitu spiritiniu gėrimu tik kenkia sveikatai, nes, patekęs į nusilpusį organizmą, alkoholis dar labiau nusilpnina imunitetą.
Karštų bulvių garai: pakvėpavai ir suvalgei
Kvėpavimo takų šildymas – geras būdas kovai su “nedideliu” peršalimu, bet jeigu žmogus karščiuoja ir dar papildomai užsikloja medžiaga, kad pakvėpuotų garais, organizmo termoreguliacija sutrinka, o tai dar labiau apsunkina bendrą ligonio būklę.
Dieta ir laisvinamieji: pasigydei, tuo pačiu ir sulieknėjai
Sergančiam organizmui būtinos “statybinės medžiagos”, gaunamos kartu su maistu. Maisto atsisakymas reiškia ir tų medžiagų praradimą. Kalbant apie laisvinamuosius, manoma, kad žarnyno išvalymas padeda mobilizuotis apsauginėms organizmo jėgoms. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad esant normaliai žarnyno virškinamojo trakto veiklai, laisvinamieji vaistai gali iššaukti negrįžtamus procesus, net ir disbakterijozę.
Actas arba žibalas: paskalavai gerklę ir visos bakterijos žuvo
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai (5)