Sveiki gėrimai: žalieji kokteiliai

Sveiki gėrimai: žalieji kokteiliai

Pasigamintų gardų kokteilį namuose - visai nesunku. O svarbiausia, kad jis bus tikrai sveikas. Žalieji kokteiliai gaminami iš bet kokios valgomos „žolės“, vandens, vaisių arba daržovių. Jų receptų yra daug ir įvairių, tačiau reikia turėti omenyje, kad paskutinių dviejų komponentų geriau nemaišyti. Na, o žalumynai tinka su viskuo.

Sudedamosios dalys susmulkinamos elektriniu smulkintuvu, įpilama šiek tiek vandens. Nebūtina ieškoti egzotiškų vaisių – organizmui naudingiausia tai, kas auga mūsų klimato sąlygomis. Štai keletas galimų derinukų:

 

  • Gniužulėlis bet kokių salotų, truputėlis krapų, puodelis šalto virinto vandens ir pora bananų (išeina apie du puodelius kokteilio).
  • Gniužulėlis salotų, rūgštynės, vanduo, bananai.
  • Salotos, salierai, pankoliai, pomidorai, agurkai, vanduo.
  • Salotos, obuoliai, rūgštynės, bananai, vanduo arba sultys.
  • Švieži dilgėlių lapai, petražolės, bananai, vanduo arba sultys.


Vaisių ir žalumynų santykis – maždaug 60:40, visa kita – skonio reikalas. Tad duokite valią savo fantazijai ir pasigaminkite vitaminų užtaisą!

Komentarai (8)

Raselė 2014-11-24 14:03
Reikia atsiminti, jog vien kokybiškų produktų neužtenka norint gerti puikų, maistingą kokteilį. Didelę reikšmę turi ir priemonės. Pvz nepalyginami kokteiliai, kurie spaudžiami su lėtaeige ir greitaeige sulčiaspaudėmis. Su įprastinėmis - centrifūginėmis sulčiaspaudėmis daug naudingų maistinių medžiagų yra prarandama, sultys oksiduojasi. Buvau pristatyme kur spaudė sultis su Kuvings lėtaeige sulčiaspaude ir centrifūgine vienu metu. Skirtumas buvo akivaizdus.
Stop & Go 2013-10-18 14:51
Prie ko cia vanduo juk galime gerti viska is pokeliu tada
nes 2013-10-08 17:12
Bananai, kaip ir visi vaisiai, savyje turi vitaminą C, kuris yra galingas antioksidantas, padedantis organizmui nesenti bei padedantis kovoti su peršalimu. Dėka jame esančio vitamino E, reguliarus bananų valgymas stabdo senatvės požymius, didina odos stangrumą ir yra gera profilaktinė priemonė prieš raukšles. Vitaminas PP, kurio yra bananuose, vaidina didelį vaidmenį medžiagų apykaitos procesuose, kurie vyksta organizme. Be to, bananuose yra vitaminų B1, B2, kalio, kalcio, magnio, fosforo,natrio
ausriukas 2012-09-15 19:23
kodel daug kur deda bananus?? vienus valgyti skanu,bet i kokteilius....
julia 2012-02-11 15:40
o as miksuoju toki gerima : petrazoles, citrinos ir truputukas medaus ar cukraus. gaunasi kiviu skonio kokteilis
Liepa 2012-01-04 17:29
gal vien is zoliu ir nelabai skanu bet kartu su vaisiais visai pameginciau
Liuda 2012-01-04 13:56
Mmmmmmmmm su dilgėlių lapais gaminsiu. Namie turiu prisišaldžiusi :)
Liute 2012-01-04 10:59
Tikrai kad vitaminu uztaisas :)