Ar makaronai – tai būtinai tik itališkas patiekalas? O galbūt krapų pestas, karamelizuoti burokėliai ar rūkytas varškės sūris ne ką prasčiau dera nei trinti pomidorai ar parmidžianas? Nors daugelis linkę manyti, kad lietuviai – bulvių tauta, maisto tinklaraštininkė ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė įsitikinusi – lietuvių virtuvėje gausu ingredientų, tobulai tinkančių makaronams. Išbandykite netikėtus receptus, kurių skonio pavydės net garsiausi italų virtuvės šefai.
„Tradiciškai lietuvių virtuvėje sotumo ir energijos suteikdavo bulvės, o ne makaronai, nes kokybiškų makaronų anksčiau pas mus paprasčiausiai negamindavo. Tačiau šiandien parduotuvių lentynose atsiranda ir kokybiškų lietuviškų kietagrūdžių makaronų, kurie gaminami per bronzines formas, todėl verdami šie nesuverda ir nesulimpa. Tokie makaronai ir daugelis lietuviškų sezoninių daržovių – tai tobulas derinys, suteikiantis puikų skonių balansą ir leidžiantis panaudoti visas daržo gėrybes“, – teigia R. Ničajienė.
Tinklaraštininkė makaronus kviečia derinti ne tik su mums jau įprastais pomidorais, bet ir su špinatais, morkomis, burokėliais, brokoliais, žirneliais, miško grybais ir net uogomis:
Tačiau ne visi makaronai – vienodi. Jeigu gamindami makaronus lietuviškai rinksitės ganėtinai neutralaus skonio sodo daržoves, labai svarbu rinktis pastą, kuri gerai sugertų padažą.
„Vienas iš esminių kriterijų, nuo kurio priklauso jūsų patiekalo sėkmė – makaronų paviršius. Jeigu šis bus nelygus, padažas prie jo prilips idealiai, o ganėtinai neutralūs daržovių skoniai puikiai „susigers“ į pastą. Tokia savybe pasižymi makaronai, gaminami naudojant bronzines formas, kurios pašiaušia makaronų paviršių“, – teigią šią technologiją naudojančios „Malsenos“ kokybės vadovė Vita Petravičiūtė.
Anot specialistės, taip pat labai svarbu makaronų nepervirti. Renkantis kokybiškus kietagrūdžių kviečių makaronus jie išlaikys formą ir padės sukurti norimą al dente tekstūrą – dar šiek tiek kietoką viduje, tačiau pakankamai minkštą išorėje.
Vasariški ir greiti receptai iš šviežių daržo gėrybių
„Kviečiu atrasti tris skirtingus ir vasariškus makaronų receptus, kuriuos ruoškite su lietuviškais kietagrūdžiais makaronais. Nustebsite, kaip tobulai dera makaronai ir čia pat, mūsų miškuose ir daržuose, randamų ingredientų skoniai“, – teigia R. Ničajienė.
1. Makaronai su voveraitėmis ir jaunomis morkomis
2 asmenims reikės: 200 g „Malsenos“ lietuviškų kietagrūdžių spagečių makaronų, 200 g šviežių voveraičių, 100 g pjaustytos rūkytos šoninės, 200 g jaunų morkyčių, keleto svogūnų laiškų, 1 česnako skiltelės, kelių šakelių šviežių čiobrelių, druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį.
2. Makaronai su šviežiais burokėliais ir rūkytu varškės sūriu
2 asmenims reikės: 200 g lietuviškų kietagrūdžių penne rigate makaronų, 200 g šviežių jaunų nedidelių burokėlių, keleto svogūnų laiškų, 1 česnako skiltelės, kelių šakelių šviežių čiobrelių, 2 šaukštų kokybiško balzaminio acto, 100 g rūkyto varškės sūrio, 50 g skrudintų lazdynų riešutų, druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį, alyvuogių aliejaus kepimui.
3. Makaronai su žirneliais ir krapų pestu
2 asmenims reikės: 200 g lietuviškų kietagrūdžių caserecce makaronų, 200 g šviežių arba šaldytų išgliaudytų žirnelių, 2 šaukštų krapų pesto padažo, 2 šaukštų tarkuoto kietojo sūrio, druskos ir maltų juodųjų pipirų pagal skonį. Krapų pestui: 200 g šviežių krapų, 100 g lukštentų moliūgų sėklų, 200 ml alyvuogių aliejaus, 50 g tarkuoto kietojo sūrio, 2 česnako skiltelių, 1 šaukšto citrinų sulčių, žiupsnelio druskos.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai