Venų varikozė – visame pasaulyje paplitusi liga. Lietuva – ne išimtis. Vis dėlto mūsų šalis dar tik vejasi vakarietiškas valstybes, kur išsiplėtusios venos gydomos dažniau, jaunesniame amžiuje, todėl žymiai rečiau sulaukiama ir sveikatai pavojingų komplikacijų. Teigiama, kad venų varikoze serga mažiausiai kas penktas vyras ir maždaug kas trečia moteris. Gali būti, kad skaičiai kur kas didesni, nes venų varikozė yra tokia liga, dėl kurios dažnai delsiama kreiptis į gydytojus arba į ją dėmesio visiškai nekreipiama dėmesio.
Dažniausiai venų varikozė išsivysto dėl informacijos, tūnančios mūsų genuose
Veninis kraujas sėkmingai teka į širdį, kai venų sienelės elastingos, o vožtuvėliai – sveiki ir kantriai atlieka savo funkciją. Venų varikozės išsivystymą labai dažnai nulemia būtent įgimtas šių vožtuvėlių nepakankamumas. Beje, jis gali būti ir įgytas gyvenimo eigoje, veikiant tam tikriems rizikos veiksniams, pavyzdžiui, dirbant sėdimą ar stovimą darbą, praktikuojant tam tikras sporto šakas. Sutrikus vožtuvėlių funkcijai, visas veninis kraujas negali sėkmingai grįžti į širdį, dalis jo tvenkiasi kojose, galūnės tinsta, jas maudžia, venos vis labiau plečiasi ir nesustabdomai vystosi venų varikozė.
Vasarą būdingas simptomų paūmėjimas, tačiau ne visi į jį reaguoja
Išsiplėtusios venos apie save labiausiai „primena“ vasarą, nes tuomet paprastai paūmėja nemalonūs venų varikozės simptomai. Deja, bet ne visi pacientai puola imtis priemonių – atėjus vėsesniems orams liga ir vėl primirštama. Kojų tinimas, skausmas, nuovargis „nurašomas“ tik karštiems orams – taip tik padaroma meškos paslauga, mat liga vystytis nenustoja ir kitą vasarą simptomai gali būti tik sunkesni.
Vis dėlto pats tinkamiausias metas gydyti venų ligas yra būtent laikotarpis prieš vasarą arba po jos. Negydoma liga linkusi progresuoti, tad kuo ilgiau laukiama, tuo gydymas tampa sudėtingesnis, brangesnis ir ilgiau trunka atsigavimas po jo. Lengvos ir gražios kojos dažnam pacientui yra visiškai pasiekiamas rezultatas, bet kuo ilgiau delsiama, tuo tas rezultatas labiau tolsta. Tad verta pasvarstyti – gal jau reikėtų imtis priemonių ir susigrąžinti gyvenimo kokybę be kojų skausmo, nuovargio, tinimo ir be ilgų sijonų ar kelnių nešiojimo net karščiausiomis vasaros dienomis?
Į kokius pavojaus ženklus turėtumėte atkreipti dėmesį?
Venų varikozė turi būti gydoma laiku ne tik dėl estetinių sumetimų, bet ir dėl pačios kraujotakos gydymo. Negydoma liga gresia odos pakitimais, audinių mitybos nepakankamumu, sunkiai gyjančių trofinių opų ir pavojingų krešulių susiformavimu. Trombų susidarymas gali sukelti ir vietinius uždegimus. Tokie krešuliai, nukeliavę į pavojingesnes vietas, linkę sukelti netgi mirtinas komplikacijas.
Verta susirūpinti dėl šių pavojaus ženklų. Nedelskite, jei:
Mylėkite savo kojas ir jausitės geriau, lengviau, komfortiškiau
Jūsų kojoms kasdien tenka labai didelis krūvis, tad jomis būtina atsakingai pasirūpinti. Nemalonius kraujo cirkuliacijos sutrikimų simptomus veiksmingai malšina Lioton 1000 gelis su heparino natrio druska. Jis gerai gaivina, lengvai susigeria, maloniai kvepia, netepa drabužių, todėl jį patogu naudoti ir namuose, ir kelionėse, ir darbe. Reguliariai naudojant gelį džiaugsitės lengvesnėmis kojomis. Dėl gelio vartojimo pasitarkite su savo gydytoju ir nepamirškite specialistų konsultacijų svarbos. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti jūsų sveikatai.
Komentarai